Bal Wszystkich Świętych

Ach, co to był za bal… 11 listopada 2017 roku o godz. 9.00 rozpoczął się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci (i niektórzy dorośli:)) przyszły przebrane za swoich patronów lub ulubionych świętych. Bal prowadziła p. Angelika Piwek, której serdecznie gratulujemy pomysłowości i zapału oraz dziękujemy za wspaniałą atmosferę.

Tegoroczny bal był prawdziwym wulkanem konkursów, zabaw i różnorodnej aktywności. Dzieci wraz z p. Ulą rysowały świętych. Brały udział w konkursach z wiedzy o patronach, z zamkniętymi oczami przypinały aureole świętym: Łucji i Franciszkowi z Fatimy, tańczyły, śpiewały…

Przed Mszą Świętą zdążyły nawet wykonać flagi Polski, z którymi udały się na  Eucharystię. Dzieci z klasy 1a z SP 6 (Michał W., Monika M., Kinga M., Jakub M. wyrecytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Po Mszy wszyscy ruszyliśmy w Marszu Wolności wokół kościoła z flagami.

Chętne dzieci powróciły jeszcze na dalszy ciąg Balu. Były to warsztaty świąteczne. Zostały wykonane bombki i aniołki.

O godzinie 17.00 młodzież również mogła świętować ten dzień. Zostało zorganizowane Kino z filmem pt. „Cuda z nieba” (2016). Popcorn, cola i coś jeszcze słodkiego były dla wszystkich gratis:)

Taką moc atrakcji zapewnili nam organizatorzy i przede wszystkim sponsorzy:

• Sklep Kraina Malucha – p. Aneta Gawryś
  • pp. Monice i Grzegorzowi Bąk
  • Piekarnia Wanda – p. Regina  Oskroba
  • Ksiądz proboszcz Jan Śmigasiewicz.

Dziękujemy również organizatorom:

Siostrze Ines, ks. Krzysztofowi Węglarzowi, p. Angelice Piwek, p. Uli z SNE, p. Anecie Redzińskiej, p. Paulinie Gajownik, p. Mariuszowi Wieliczko oraz wszystkim tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do tak pięknego dzieła.

Zapraszamy za rok:)