Chór Cantores Reginae Poloniae

Chór „Cantores Reginae Poloniae” powstał w 1979 roku przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku – Kresach. Jego założycielką była organistka Siostra Maria Benigna Racka (CSSF). Następnie kierownictwo nad zespołem przejął Arkadiusz Grott, a od 2009 roku chór prowadzi obecny organista Dominik Kozera absolwent Instytutu Szkolenia Organistów przy Papieskim Wydziale Teologicznym oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, specjalność Muzykologia Teoretyczna i Stosowana.
Obecnie chór liczy 31 członków. Przez ponad 30 lat swojej pracy zespół zgromadził bogaty repertuar obejmujący utwory od średniowiecza po czasy współczesne. Przeważającą część zbiorów stanowi muzyka liturgiczna, gdyż przede wszystkim zespół pielęgnuje i rozpowszechnia muzykę sakralną. Głównym zadaniem chóru jest oprawa muzyczna Liturgii Mszy Św. o godz. 1000 w każdą niedzielę oraz świąt i różnych uroczystości. Zespół śpiewał w czasie Mszy św. transmitowanych przez Polskie Radio oraz angażowany był do wspólnych śpiewów podczas pielgrzymek bł. Jana Pawła II do Polski. W 1999 r. nagrał płytę z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia. Wielokrotnie brał udział w warszawskich koncertach kolędowych i pasyjnych. Ponad to przez wiele lat uczestniczył w Przeglądach Chórów Caecilianum oraz Powiatowych i Miejskich Przeglądach Chórów.
Zapraszamy na stronę domową chóru: www.chorotwockkresy.pl  gdzie znajdą Państwo więcej informacji o jego bieżącej działalności.