Ministranci

Wspólnota skupiająca chłopców, którzy chcą posługiwać przy celebracji Mszy Świętej.
Ministranci, podobnie jak inne grupy działające przy Parafii w Wielkim Tygodniu adorują Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim, uczestniczą w procesji Bożego Ciała oraz w innych procesjach. Wykonują czynności liturgiczne podczas każdej Mszy Świętej i różnego rodzaju Nabożeństw odprawianych w Świątyni.
Ponadto Ministranci pomagają przeprowadzać różnego rodzaju akcje charytatywne; pomagają w rozprowadzaniu wody święconej w Wielką Sobotę, a środki uzyskane przy okazji tej akcji przeznaczane są na organizowanie wypoczynku w czasie wolnym i prowadzenie działalności Wspólnoty.
Warto zauważyć, że wielu księży pracujących w duszpasterstwie parafialnym wywodzi się z grona osób pełniących posługę ministrancką. Także księża z naszej Parafii byli zaangażowani w taką posługę.
Zbiórki ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Ministrantami opiekuje się Ks. Mariusz Lech
Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej!
W naszej parafii Zapraszamy na spotkania grupy modlitwy kontemplacyjnej w każdy  wtorek po Mszy Św. wieczornej, początek około godz. 18:30 w domu parafialnym.