Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych wpisuje się powoli w tradycję parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mamy nadzieję, że stanie się dorocznym znakiem rozpoznawczym naszego kościoła.

Frekwencja, jak i w zeszłym roku, była wysoka, a pomysłowość przebrań najmłodszych uczestników zaskakiwała. Niektóre rodziny przebrane były solidarnie za różnych świętych i ten widok napawał serca największą radością.

W trakcje konkursów wiedzy o patronach i także innych świętych można było przekonać się o niezwykłej wiedzy i pomysłowości, ale także fantazji dzieci. Znakomita wiedza w quizach nagradzana była miłymi upominkami dzięki otwartemu sercu organizatorów oraz hojnej pomocy Państwa Niemczyk i józefowskiej księgarni „Zaczytanie”.

Naszym kochanym uczestnikom sił dodawały smakołyki dostarczone przez piekarnię „Wanda” oraz samych rodziców. Nie można tutaj nie wspomnieć o ogromnej pomocy cateringowej Państwa Tyzo i Wojtkowiak.

Radość towarzyszyła wszystkim zabawom – tańcom, konkursom, rysowaniu, śpiewom. Pełne energii – siostry Ines i Marta – przygotowały układy taneczne, które nawet dla niedoświadczonych tancerzy były do opanowania i chwalenia Boga także w tej formie.

Prawie na zakończenie, dzięki inscenizacji przygotowanej przez Państwa Styczeń, poznaliśmy historię Mojżesza, którego błogosławieństwo dodawało Izraelowi sił w walce przeciw Amalekitom. Podobnie jak w historycznym boju, Izrael wziął górę nad przeciwnikami, alleluja!

W ramach inicjatywy Balu Wszystkich Świętych młodzież naszej parafii uczestniczyła w sobotnim seansie filmowym.

Film „Niespełniony plan” w sposób subtelny dotyka ważnych tematów, takich jak aborcja, wybaczenie, Boży plan na życie człowieka. Świetna fabuła pomaga wejść w historię konkretnej rodziny i pomaga wyciągnąć wnioski z wydarzeń bohaterów. Młodzież była poruszona nieoczekiwanym zakończeniem filmu, a kiedy po jego zakończeniu padła liczba dokonywanych aborcji w Ameryce, po sali rozległy się głosy zdziwienia i poruszenia.

Magdalena i Tomasz Mazan