Kapliczka Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu

W wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej 25 sierpnia br.  w naszej parafii zagościła wędrująca po Europie kapliczka Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu.

Przed pięciu laty, 8 września 2012 r. w tym właśnie obrazie Maryja ukoronowana została na Królową nowej Ewangelizacji Europy.  Kapliczka dotarła do wielu parafii w 18 krajach Europy. Obecnie trzeci raz wyruszyła w swoją pielgrzymią drogę po Europie. Dociera wszędzie tam, gdzie działa Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej.
Wielu parafin przybyło powitać Maryję, uczestniczyło w Eucharystii, a także w modlitewnym czuwaniu, które przygotowali i prowadzili członkowie parafialnych kręgów Apostolatu. Tak wzniosłe i godne przyjęcie Matki Bożej Królowej nowej Ewangelizacji Europy w naszej parafii jest niewątpliwie owocem jedności i współpracy wielu osób, które zaangażowały się w przygotowanie tej uroczystości.
Oto świadectwo, owoc spotkania z Matką Bożą i przyjęcie Jej postawy:

„Mam na imię Aneta, jestem żoną oraz matką czwórki dzieci. Miałam to szczęście uczestniczyć w uroczystym przyjęciu Auxiliaru – kapliczki Matki Trzykroć Przedziwnej w naszym kościele parafialnym. Podczas nabożeństwa siostra M.Inga powiedziała, że jeżeli ktoś czuje potrzebę złożenia do stągwi, znajdującej się przy ołtarzu, zapisanych na karteczkach aktów dobrej woli – jako wkład do kapitału łask, to jak najbardziej jest to najlepszy czas. Wtedy pomyślałam, że ja nie robię nic nadzwyczajnego, nie pracuję dla innych ludzi w ciągu dnia, nie udzielam się społecznie, więc cóż mogłabym ofiarować … i wtedy pojawiła się myśl, aby oddać Maryi każdy ruch, gest, słowo, czyn, wszystko to czym się zajmuję na co dzień. W ciągu kolejnych dni zorientowałam się, że przygotowywanie posiłków, dbanie o dom, przebywanie z dziećmi i prasowanie koszul dla męża – daje mi ogromną radość w spełnianiu się jako dobra żona i matka. Dziękuję Ci Maryjo!”