Wieczór Andrzejkowy

Bolesław Błaszczyk – wiolonczela
Maciej Błaszczyk – fortepian (lub pianino lub instrument klawiszowy)
KONCERT – ZAPOMNIANE/NIEZAPOMNIANE

Trwający około jednej godziny koncert składa się z kompozycji Davida Fostera, Francisa Lai, Ennio Morricone, Michela Petruccianiego, Jerzego Wasowskiego, Zbigniewa Wodeckiego i innych twórców.
W naszej prezentacji opowiadam o każdym z utworów, nawiązując do anegdot z nimi związanych, a także do czasu współpracy zespołu, w którym gram (Grupa MoCarta) ze Zbigniewem Wodeckim.
Wybraliśmy z moim synem Maciejem utwory, które nas szczególnie poruszają, ich piękno jest nieprzemijalną wartością kultury, dlatego też wiele serca rzemiosła włożyliśmy w ich aranżacje.
Maciej Błaszczyk ur. 2000 – pianista w spektaklu „Czas dla nas” w reżyserii Filipa Jaślara, w którym towarzyszy trzem śpiewającym aktorkom. Członek zespołu TR-aktor Arkadiusza Głogowskiego. W 2019 występował w paryskim klubie jazzowym Osmoz, muzyk sesyjny.
Bolesław Błaszczyk ur. 1969 – wiolonczelista kabaretu smyczkowego Grupa MoCarta, do 2000 roku muzyk zespołów symfonicznych, w których miał szczęście pracować pod kierunkiem m.in. Ennio Morricone, Maurice’a Jarre’a, Mścisława Rostropowicza i Walerego Giergiewa.