Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17 września 2023, XXIV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 19:oo na plebanii spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Zapraszamy mężczyzn po 45 roku życia, którzy chcieliby dołączyć do grona tej wspólnoty.
 3. Władze Miasta Otwocka serdecznie zapraszają na wyjątkowe plenerowe wydarzenie pod tytułem „Ulmowie w Otwocku”. Podczas spotkania przybliżona zostanie historia niezwykłej rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj w Parku Miejskim w Otwocku, start o godz. 16:oo.
 4. We wtorek 19 września o godz. 18:oo zapraszamy na Mszę Św. zbiorową ku czci św. Józefa.
 5. W sobotę 30 września zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na spływ kajakowy Świdrem. Zapisy w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć s. Bożenę Mańkowską ze Zgromadzenia Sióstr Orionistek. Siostra podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach oraz opowie o działaniach otwockiej fundacji Boże Atelier. Po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary na ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych prowadzony przez Siostry Orionistki w Kenii.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 3 października o godz. 19:oo.
 8. Przypominamy, że w naszej parafii do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 9. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 10. Z naszej rodziny parafialnej odeszły + Alicja Radzikowska i +Kazimiera Karbowska – pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3 września 2023, XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z naszej parafii i na działalność naszej parafialnej Caritas. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Również dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Kół Żywego Różańca w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym.
 3. Jutro o godz. 8:3o zapraszamy nauczycieli, pracowników, rodziców i przede wszystkim uczniów na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego.
 4. Również jutro ks. Marcin i Szkoła Nowej Ewangelizacji zapraszają na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia o godz. 19:oo.
 5. Jutro o godz. 19:oo w sali przy kancelarii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka. Informujemy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w I i III niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 13:oo.
 6. Pierwsze powakacyjne spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej odbędzie się w środę o godz. 20:oo w Sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Zapraszamy młodzież licealną, która chciałaby dołączyć do wspólnoty.
 7. W najbliższy czwartek przypada I Czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich odbędzie się w następny piątek (15 września) o godz. 19:3o w dolnym kościele.
 9. W sobotę 16 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 3 października o godz. 19:oo.
 11. Dziękuję p. Adamowi Jesiotrowi za wykonanie kraty odgradzającej wejście do kaplicy św. Maksymiliana. Dziękuję również p. Marianowi Szarkowi i Robertowi Zającowi za pomoc w jej montażu.
 12. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 13. Z naszej rodziny parafialnej odeszły + Hanna Kaftańska i + Janina Wiśnioch – pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27 sierpnia 2023, XXI Niedziela Zwykła

 1. W najbliższy piątek przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe, w godzinach porannych odwiedzimy chorych, o godz. 15:oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 17:oo możliwość spowiedzi (szczególnie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież, rozpoczynające w przyszłym tygodniu nowy rok szkolny), po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo I-sobotnie.
 3. Za tydzień I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 4. Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznawia nasz Chór Parafialny Cantores Reginae Poloniae. Zapraszamy wszystkich chórzystów oraz osoby, które chciałyby zasilić szeregi naszego chóru do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą. Próba w piątek 1 września o godz. 19:oo w Sali św. Cecylii w Domu Parafialnym (I piętro, wejście furtką od ul. Czerskiej).
 5. W sobotę 16 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Od przyszłej niedzieli Msze Święte sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo i 20:oo.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej rodziny parafialnej odeszła + Barbara Stocka – pomódlmy się w jej intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 20 sierpnia 2023, 20 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo na Świdrach Wielkich przy kapliczce św. Rocha zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze Święte o godz. 7:oo i 18:oo.
 4. Coroczną okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności są diecezjalne dożynki. W tym roku odbędą się one w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 13 sierpnia 2023, 19 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18:oo – Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 2. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zwycięskiej – patronki naszej diecezji. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o i 18:oo. Tego dnia na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii.
 3. We wtorek 15 sierpnia zapraszamy na koncert po Mszy o godz.18:oo z którego dochód będzie przeznaczony na budowę kaplicy w Muli w Papui Nowej Gwinei. Taca z tej Mszy i zbiórka do puszek będzie przeznaczona na ten cel.
 4. W przyszłą niedziele przypada III Niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 5. Również w przyszłą niedzielę zgodnie z wieloletnią tradycją na Świdrach Wielkich zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 16:oo przy kapliczce św. Rocha.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia AD 2023

 1. Jutro konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka – o godz. 19.00 w kancelarii.
 2. Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy niedzielnej o godz. 13.00, a kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19.00.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj pomogli przyjąć pielgrzymów w naszej parafii i zapewnili im poczęstunek.
 4. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Ryszard Cybulski i Tomasz Dąbała. W ich intencji Zdrowaś Maryjo…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30 lipca 2023, 17 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o powołania. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe. O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17:3o możliwość spowiedzi, po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe. W sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej po Mszy św. o godz. 7:oo na nabożeństwo I sobót miesiąca.
 2. W sobotę będziemy gościli pielgrzymów zmierzających do Częstochowy w ramach 40 Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla pątników i przynoszenie ciast i innych specjałów, które pokrzepią w drodze uczestników pielgrzymki.
 3. W niedzielę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego, jest to zarazem I Niedziela miesiąca zatem po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na działalność Caritas parafialnej i na obiady dla dzieci z naszej parafii, które od września rozpoczną nowy rok szkolny.
 4. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 5. Z naszej rodziny parafialnej odszedł + Andrzeja Hejduk, pomódlmy się w jego intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23 lipca 2023, 16 Niedziela Zwykła

 1. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego też w dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:3o będzie można poświęcić pojazdy.
 2. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:oo.
 3. Przypominamy również, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 4. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 5. Z naszej rodziny parafialnej odeszła + Elżbieta Rzepecka, pomódlmy się w jej intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16 lipca 2023, 15 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary skaładane dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego też w najbliższą niedzielę, kierowcy którzy jeszcze tego nie uczynili będą mogli poświęcić swoje pojazdy po Mszy św. o godz. 11:3o.
 3. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:oo.
 4. Przypominamy również, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 5. Wszystkim naszym parafianom, którzy rozpoczynają wakacje, lub którzy już korzystają z urlopów życzymy udanego i owocnego wypoczynku.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej rodziny parafialnej odszedł +Stanisław Nakonieczny, pomódlmy się w jego intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 9 lipca 2023, 14 Niedziela Zwykła

 1. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, o godz. 18:oo zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą i nabożeństwo fatimskie z procesją. Serdecznie zapraszamy.
 2. Z tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:oo.
 4. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 5. Wszystkim naszym parafianom, którzy rozpoczynają wakacje, lub którzy już korzystają z urlopów życzymy udanego i owocnego wypoczynku.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2 lipca 2023, 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek po każdej Mszy Świętej na działalność naszej Caritas parafialnej.
 2. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o powołania. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe. O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17:3o możliwość spowiedzi, po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe.
 4. Dzisiaj ok. godz. 19:oo przybędą pielgrzymi w ramach Pielgrzymki o trzeźwość narodu do Miejsca piastowego. Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów do swoich domów na nocleg prosimy o przybycie ok. 19:oo do kościoła.
 5. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 6. Wszystkim naszym parafianom, którzy rozpoczynają wakacje, lub którzy już korzystają z urlopów życzymy udanego i owocnego wypoczynku.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej rodziny parafialnej odeszli w tym tygodniu: +Janina Wiśniewska, +Janina Zapaśnik, +Bożena Komendarczyk i +Wiesław Klimek

12 Niedziela zwykła, 25 czerwca AD 2023

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na misje w Afryce.
2. Gdyby ktoś jeszcze mógł 2 lipca przyjąć do siebie na nocleg pielgrzymów to zapraszamy do zakrystii.
3. W dniach 25 – 27 czerwca w Parku Miejskim w Otwocku odbędą się rekolekcje o nazwie Strefa mocy. W niedzielę zaczną się o 17.00 a w poniedziałek i wtorek o 17.30.
4. Przypominamy, że w dni powszednie spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej.
5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas. Zebrane podczas wakacji środki w całości będą przeznaczone na zakup produktów żywnościowych wydawanych regularnie naszym podopiecznym.
6. Zespół Caritas serdecznie zaprasza do wymienialni książek i zabawek, która znajduje się przy drzwiach wejściowych do punktu Caritas po prawej stronie kościoła. Można z niej zarówno pobrać jak i do niej przynieść dowolne książki i zabawki.
7. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.
8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Adam Czajka i Mieczysław Dudzicki. W ich intencji Zdrowaś Maryjo…


11 Niedziela zwykła, 18 czerwca AD 2023

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia pojazdów. Prosimy o przejeżdżanie przed bramą kościoła od ul. Łukasińskiego w kierunku ul. Okrzei. Jeden z księży będzie stał w bramie i błogosławił pojazdy i kierowców.
 2. Jutro dzieci komunijne wyruszają na pielgrzymkę do Częstochowy. Otoczmy je naszą modlitwą.
 3. Również jutro wspomnienie św. Romualda, opata i dzień imienin naszego biskupa Romualda Kamińskiego.
 4. W piątek o godz. 8.30 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok nauki i pracy oraz poprosić o szczęśliwe przeżycie wakacji.
 5. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. W dniach 25 – 27 czerwca w Parku Miejskim w Otwocku odbędą się rekolekcje o nazwie Strefa mocy. W niedzielę zaczną się o 17.00 a w poniedziałek i wtorek o 17.30.
 7. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej.
 8. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.

10 Niedziela zwykła, 11 czerwca AD 2023

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas, w tym na obiady dla dzieci z naszej parafii.
 2.  Do czwartku włącznie odprawiane są Nieszpory eucharystyczne z procesją. Dziś o 17.15 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek 13 czerwca – różaniec fatimski będzie o godz. 17.30.
 4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 5.   Szkoła podstawowa nr 6 zaprasza wszystkich na festyn rodzinny – w najbliższą sobotę 17 czerwca w godzinach 10.00 – 14.00.
 6. Zbliżają się wakacje i związane z nimi wyjazdy, dlatego w ostatnią niedzielę roku szkolnego – za tydzień, 18 czerwca, po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
 7. W niedzielę 2 lipca będzie miała nocleg w naszej parafii XXXIX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego z Warszawy do Miejsca Piastowego. Zwracamy się z prośbą o zapisywanie się w zakrystii rodzin, które mogłyby przyjąć do swoich domów młodzież na nocleg.
 8. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo.
 9.  Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy

4 czerwca 2023, 9 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zbiórka na działalność naszej parafialnej Caritas, w tym na obiady dla dzieci z naszej parafii odbędzie się w związku z tym za tydzień – 11 czerwca.
 2. Również dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Żywego Różańca.
 3. Jutro o godz. 19:oo ks. Marcin i wspólnota SNE zapraszają na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia ze specjalnym błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy zatem aby przyjść ze swoimi pociechami.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo i 18:oo. Nie będzie Mszy o godz. 20:oo. Po Mszy o godz. 10:oo wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy o zgłaszanie się panów do niesienia chorągwi, a w środę po Mszy wieczornej spotkanie dla wszystkich którzy budują ołtarze i dla tych którzy zapisali się wcześniej do pomocy.
 5. Zbliżają się wakacje i związane z nimi wyjazdy, dlatego w ostatnią niedzielę roku szkolnego – 18 czerwca, po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
 6. W niedzielę 2 lipca będzie miała nocleg w naszej parafii XXXIX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego z Warszawy do Miejsca Piastowego. Zwracamy się z prośbą o zapisywanie się w zakrystii rodzin, które mogłyby przyjąć do swoich domów młodzież na nocleg.
 7. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo.
 8. Powoli ruszają prace z remontem kaplicy św. Maksymiliana. Chcemy aby kaplica adoracji była gotowa na 1 października kiedy to będziemy świętować 35 lecie konsekracji naszego kościoła. W niedziele 1 października kazania głosić będzie Gwardian klasztoru w Niepokalanowie i nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 9. Miło nam poinformować, że uczniowie s. Ines ze SP6 zajęli 1 i 5 miejsce i wyróżnienia w finale diecezjalnego konkursu Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć. Uczniowie p. Mariusza Konowrockiego z SP4 zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.

28 maja 2023, Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 1. Dzisiaj o godz. 19:oo w kościele św. Wincentego a’Paulo w Otwocku odbędzie się IX otwocki koncert pieśni maryjnych, w którym weźmie udział nasz chór parafialny „Cantores Reginae Poloniae”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 2. W środę na zakończenie nabożeństw majowych w święto Nawiedzenia NMP – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Szensztatu.
 3. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17:3o.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa czerwcowego – modlitwa o powołania. W piątek rano odwiedzimy chorych. Po Mszy porannej – nabożeństwo I-piątkowe, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16:3o. O godz. 17:oo dodatkowa Msza Św. dla dzieci. Po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa czerwcowego – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy porannej – nabożeństwo I-sobotnie.
 5. W piątek Szkoła Podstawowa nr 4 zaprasza wszystkich na festyn rodzinny w godz. 17:oo – 21:oo.
 6. Również w piątek o godz. 19:3o spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W sobotę o godz. 9:oo spotkanie dla kandydatów i młodszych ministrantów.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres spowiedzi wielkanocnej.
 9. Dziękujemy p. Jackowi Zgudka za pomoc w pracach przy plebani parafialnej.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: +Wanda Franciszka Zajączkowska pomódlmy się w jej intencji.

21 maja 2023, Wniebowstąpienie Pańskie
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną
 2. W sobotę – 28 maja o godz. 9:3o – spowiedź dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 19:3o zapraszamy na Mszę Św. Wigilii tej uroczystości i czuwanie z modlitwą uwielbienia. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego po nabożeństwie majowym.
 5. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św.
 6. Od wtorku do czwartku odbywać się będą egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o ósmoklasistach.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Janina Grędzińska i +Stanisława Pindara pomódlmy się w ich intencji

14 maja 2023, 6 Niedziela Wielkanocy
 1. We wtorek – 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 2. W sobotę – 20 maja o godz. 9:3o spowiedź dla dzieci komunijnych ze SP4 i Noblistów.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci ze SP4 na Mszy o godz. 9:30 przystąpią do I Komunii Świętej. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:30 odprawione będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy Św. o godz. 10:oo. Natomiast dzieci ze SP im. Noblistów Polskich przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy o godz. 11:30.
 4. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca – zgodnie z zapowiedzią taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej Parafii.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Halina Gajda i +Anna Trzpil pomódlmy się w ich intencji.

7 maja 2023, 5 Niedziela Wielkanocy
 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj na wszystkich Mszach towarzyszy nam trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po Mszach będzie można wspomóc zespół kupując ich płyty.
 4. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka jutro – 8 maja o godz. 19:oo w kancelarii.
 6. Również jutro o godz. 19:oo ks. Marcin i Wspólnota SNE zapraszają na Mszę Św. i wieczór uwielbienia.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o 19:3o w dolnym kościele.
 8. W sobotę 13 maja o godz. 18:oo Msza Św. i nabożeństwo fatimskie z procesją.
 9. Również w sobotę 13 maja o godz. 9:3o spowiedź dzieci i rodziców ze SP nr 6 przed I Komunią Świętą.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 9:3o dzieci ze SP nr 6 po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:3o sprawowane będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy o godz. 10:oo.
 11. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się panów do pomocy przy skręcaniu podestów na Boże Ciało i pań do dekoracji ołtarzy.
 12. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św. (Nie zawsze jest możliwość spowiedzi w czasie Mszy).
 13. Przypominamy, że przy ul. Wawerskiej 8 działa Jadłodzielnia, w której możemy zostawiać żywność, dzieląc się z potrzebującymi.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Mariola Elżbieta Skoczek i Anna Krystyna Filipiak pomódlmy się w ich intencji.

30 kwietnia 2023, 4 NIEDZIELA WIELKANOCY
 1. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 2. 3 maja obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to zarazem nasz odpust parafialny. Msze Św. sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo (Suma odpustowa z procesją), 18:oo i 20:oo. Nabożeństwo majowe tego dnia odprawione w ramach uroczystości odpustowych po Mszy o godz. 12:oo .
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa majowego – modlitwa o powołania. W piątek rano odwiedzimy chorych. Po Mszy porannej – nabożeństwo I-piątkowe, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16:3o. O godz. 17:oo dodatkowa Msza Św. dla dzieci. Po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa majowego – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy porannej – nabożeństwo I-sobotnie.
 4. Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów w sobotę 6 maja o godz. 9:oo.
 5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w poniedziałek 8 maja o godz. 19:oo w kancelarii.
 6. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się panów do pomocy przy skręcaniu podestów na Boże Ciało i pań do dekoracji ołtarzy.
 7. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św. (Nie zawsze jest możliwość spowiedzi w czasie Mszy).
 8. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i wstążek przy sztandarach podczas procesji na sumie odpustowej 3 maja. Prosimy aby dziewczynki były ubrane w białe sukienki lub na biało-granatowo, a chłopcy w strojach galowych. Zapraszamy panów do niesienia chorągwi.
 9. W niedzielę 7 maja na wszystkich Mszach towarzyszyć nam będzie trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po Mszach będzie można wspomóc zespół kupując ich płyty.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 11. Przypominamy, że przy ul. Wawerskiej 8 działa Jadłodzielnia, w której możemy zostawiać żywność, dzieląc się z potrzebującymi.
 12. W dniach 1-3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Alicja Władysława Pujer, pomódlmy się w jej intencji.

23 kwietnia 2023, 3 Niedziela Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczoną na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
 2. Jutro przypada przeniesiona z dzisiejszej 3 Niedzieli Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyjeżdża autokarowa pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zbiórka przed kościołem o 5:45.
 4. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, która w tym roku przypada 8 czerwca. Trasa tegorocznej procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy będzie przebiegała ulicami: Giżycką, Tysiąclecia, Rybną i Okrzei. W tym tygodniu chcielibyśmy wyznaczyć miejsca poszczególnych ołtarzy. Bardzo proszę mieszkańców tych ulic o ewentualne zgłaszanie swoich propozycji. Proszę również – i tu zwracam się już do wszystkich mieszkańców – zwłaszcza panów w sile wieku o zgłaszanie się do pomocy przy budowie ołtarzy, gdyż nie jest to łatwe zadanie. Pomocą będą służyli Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus. Panie zapraszam do dekoracji ołtarzy.
 5. Bardzo serdecznie i z całego serca dziękuję za ofiary jakie złożyliście tydzień temu na tacę inwestycyjną.
 6.  Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Bogdan Zagrodzki i +Wiesława Anna Grzegrzółka, pomódlmy się w ich intencji.

16 kwietnia 2023, 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 15:oo nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Za tydzień taca przeznaczona będzie dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 4. Dzisiaj o godz. 19:oo spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 5. W zakrystii można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę autokarową do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa. Wyjazd w sobotę 29 kwietnia.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Zbigniew Antoni Połog+Stanisława Witkowska, +Henryka Krystyna Rydzewska i +Henryk Buszkiewicz, pomódlmy się w ich intencji.