Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26 maja 2024, VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiaj uczniowie klas IV z naszej parafii przeżywają rocznicę I Komunii Świętej.
 2. Również dzisiaj o godz. 16:oo zostanie odprawiona Msza Święta na Górkach – zapraszamy wszystkich mieszkańców.
 3. Dzisiaj o godz. 19:oo w domu parafialnym spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 4. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo i 18:oo. Nie będzie Mszy o godz. 20:oo. Po Mszy o godz. 10:oo wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy o zgłaszanie się panów do niesienia chorągwi. W środę po Mszy wieczornej spotkanie dla wszystkich którzy budują ołtarze i dla tych którzy zapisali się wcześniej do pomocy. Zapraszamy jeszcze chętnych do pomocy. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych lub galowych do udziału w procesji, przy sypaniu kwiatków i niesieniu poduszek.
 6. Od piątku zapraszamy na oktawę Bożego Ciała i procesje wokół kościoła.
 7. Zbliżają się wakacje i związane z nimi wyjazdy, dlatego w ostatnią niedzielę roku szkolnego – 16 czerwca, po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
 8. Za tydzień w Niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zbiórka na obiady dla dzieci i na działalność naszej parafialnej Caritas odbędzie się za dwa tygodnie.
 9. W piątek po Bożym Ciele ks. biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek 31 maja w święto Nawiedzenia NMP, po Mszy wieczornej i ostatnim nabożeństwie majowym, tradycyjnie na zaproszenie Sióstr Szensztackich udamy się z pielgrzymką do sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej.
 11. W sobotę przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 7:oo nabożeństwo I-sobotnie.
 12. Od soboty 1 czerwca zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na nabożeństwa czerwcowe (w niedziele o godz. 17:3o).
 13. Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Szczególnie zapraszamy o godz. 16:oo na modlitwę w intencji pokoju.
 14. 8 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Markowej – miejsca życia i męczeńskiej śmierci bł. Wiktorii i Józefa Ulmów i ich dzieci. Wyjazd o godz. 6:oo rano, koszt 170 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. Z radością informujemy, ze dwie nasze parafianki w wakacje podejmą wolontariat misyjny na rzecz dzieci i młodzieży w Sierra Leone. Po ogłoszeniach, Marta i Ola dadzą świadectwo swojego powołania misyjnego, a po Mszach Świętych będzie można wesprzeć materialnie to piękne dzieło.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodników Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny.
 17. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Zbigniew Borowiec, +Janina Niewczas i + Elżbieta Jobda

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19 maja 2024, NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku na Mszy o godz. 9:3o przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy je szczególną modlitwą. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:3o sprawowane będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy o godz. 10:oo.
 3. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub za zmarłego za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i pobożne uczestniczenie w śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
 4. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek o godz. 19:3o w sali św. Jana Pawła II spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 8:3o i 10:oo dzieci z kl. IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej.
 8. Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Szczególnie zapraszamy o godz. 16:oo na modlitwę w intencji pokoju.
 9. 8 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Markowej – miejsca życia i męczeńskiej śmierci bł. Wiktorii i Józefa Ulmów i ich dzieci. Zapisy w zakrystii.
 10. Z radością informujemy, ze dwie nasze parafianki w wakacje podejmą wolontariat misyjny na rzecz dzieci i młodzieży w Sierra Leone. W przyszłym tygodniu, Marta i Ola dadzą świadectwo swojego powołania misyjnego, a po Mszach Świętych będzie można wesprzeć materialnie to piękne dzieło.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodników Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Marek Nejman i +Edmund Rogulski. Pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12 maja 2024
VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczoną na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.
 2. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. Jutro o godz. 18:oo zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą i modlitwę przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów, które będą w naszej parafii do wtorku 14 maja. Po Mszy Świętej nabożeństwo fatimskie i procesja Maryjna. Przypominamy, że dyżur modlitewny naszej parafii trwać będzie od godz. 1:3o do 2:3o w nocy.
 4. Jutro o godz. 20:oo wspólnota „Nowe Życie” wraz z innymi wspólnotami SNE z naszej diecezji zaprasza na wieczór uwielbienia przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów.
 5. W czwartek przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia uczniowie klas III ze SP nr 6 o godz. 9:3o przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej, nie będzie Mszy św. o godz. 10:oo, a Msze o godz. 7:oo i 8:3o będą sprawowane w dolnym kościele.
 7. Przypominamy, że za dwa tygodnie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres kiedy można przystąpić do Komunii wielkanocnej.
 8. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich przystąpią do I Komunii Świętej w sobotę 18 maja o godz. 10:oo. Polecamy wszystkie dzieci pamięci w modlitwie.
 9. 8 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Markowej – miejsca życia i śmierci bł. Józefa i Wiktorii Ulmów i ich dzieci. Tego dnia nasza parafia otrzyma z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej relikwie bł. Rodziny Ulmów. W programie konferencja, uroczysta Msza Św. i zwiedzanie Muzeum Polaków ratujących Żydów w Markowej. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy w tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Lista dyżurów wyłożona jest przy wejściu do kaplicy. Szczególnie zapraszamy o godz. 16:oo na codzienną modlitwę w intencji pokoju.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stojaku dla prasy wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. Z naszej wspólnoty odszedł +Józef Łubian. Pomódlmy się w jego intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5 maja 2024, VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj po każdej Mszy Świętej do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo w domu parafialnym spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Jutro o 19:oo w sali przy kancelarii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 4. Jutro nie będzie wieczoru uwielbienia. Wspólnota „Nowe Życie” wraz z innym wspólnotami naszej diecezji zaprasza na wieczór uwielbienia w poniedziałek 13 maja o godz. 20:oo w ramach peregrynacji w naszej parafii relikwii bł. rodziny Ulmów.
 5. W środę przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 6. W piątek rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W piątek o 19:3o w sali św. Jana Pawła II spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Tego dnia dzieci z kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Mszy o godz. 9:3o po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Msze Święte o godz. 7:oo i 8:3o będą odprawione w dolnym kościele. Nie będzie Mszy o godz. 10:oo.
 9. W poniedziałek 13 maja nasza parafia będzie gościła relikwie bł. rodziny Ulmów w ramach ogólnopolskiej peregrynacji relikwii. Zapraszamy wszystkie rodziny do osobistej modlitwy przy relikwiach. Nasza parafia swój dyżur będzie miała od godz. 1:3o do 2:3o w nocy. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 10. Zachęcamy w tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Lista dyżurów wyłożona jest przy wejściu do kaplicy. Szczególnie zapraszamy o godz. 16:oo na codzienną modlitwę w intencji pokoju.
 11. Zapraszamy chętnych panów do pomocy przy budowie ołtarzy na Boże Ciało, prosimy zgłaszać się do zakrystii. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Czerską, Wiejską, Batorego i Łukasińskiego.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez swoją ofiarność przyczynili się do dofinansowania wyjazdu majowego scholii i ministrantów.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stojaku dla prasy wyłożone są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28 kwietnia, V NIEDZIELA WIELKANOCY
 1. Wraz z Siostrami Szensztackimi zapraszamy dzisiaj o godz. 16:oo do sali św. Jana Pawła II na kolejne spotkanie dla małżeństw. W trakcie spotkania zapewniamy opiekę nad dziećmi.
 2. Również dzisiaj o godz. 19:oo w Domu Parafialnym spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 3. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 4. W piątek 3 maja obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to zarazem nasz odpust parafialny. Msze Św. sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo (Suma odpustowa z procesją) i 18:oo. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Prałat Bogusław Kowalski. Po Mszy będzie można nabyć książkę ks. Bogusia „Chłopak z Pragi”. Nabożeństwo majowe tego dnia odprawione będzie w ramach uroczystości odpustowych po Mszy o godz. 12:oo. 3 maja nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym – modlitwa o powołania kapłańskie. W piątek spowiedź na każdej Mszy świętej, po Mszy wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie dodatkowej Mszy Św. dla dzieci o godz. 17:oo. Z racji odpustu chorych odwiedzimy 10 maja. W sobotę po Mszy porannej o godz. 7:oo – nabożeństwo I-sobotnie.
 6. Zachęcamy w tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Lista dyżurów wyłożona jest przy wejściu do kaplicy. Szczególnie zapraszamy o godz. 16:oo na codzienną modlitwę w intencji pokoju. 3 maja z racji uroczystości adoracji nie będzie.
 7. Zapraszamy chętnych panów do pomocy przy budowie ołtarzy na Boże Ciało, prosimy zgłaszać się do zakrystii. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Czerską, Wiejską, Batorego i Okrzei.
 8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy wieczornej w zakrystii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stojaku dla prasy wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21 kwietnia, IV Niedziela Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. We wtorek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 9:oo zbiórka ministrantów i kandydatów.
 4. Zachęcamy w tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Lista dyżurów wyłożona jest przy wejściu do kaplicy. Szczególnie zapraszamy o godz. 16:oo na codzienną modlitwę w intencji pokoju.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16:oo wraz z Siostrami Szensztackimi zapraszamy na kolejne spotkanie dla małżeństw. Zapewniamy opiekę nad dziećmi.
 6. 3 maja przeżywać będziemy odpust parafialny. Sumie odpustowej o godz. 12:oo przewodniczyć będzie ks. prałat Bogusław Kowalski. Po Mszy będzie można nabyć najnowszą książkę ks. Bogusia.
 7. Zapraszamy chętnych panów do pomocy przy budowie ołtarzy na Boże Ciało, prosimy zgłaszać się do zakrystii. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Czerską, Wiejską, Batorego i Okrzei.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stojaku dla prasy wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 kwietnia, 3 Niedziela Wielkanocy
 1. Dziś przypada 1048 rocznica Chrztu Polski.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 6 pod opieką pana Mariusza przeprowadzają kwestę na rzecz otwockiego Hospicjum Domowego Empatia. Za każdy gest wsparcia, dziękujemy.
 3. Dziś o godz. 16:oo w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym spotkanie Żywego Różańca.
 4. Zachęcamy w tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Lista dyżurów wyłożona jest przy wejściu do kaplicy. Szczególnie zapraszamy codziennie o godz. 16:oo na modlitwę w intencji pokoju.
 5. Za tydzień w niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 6. Przed nami kilka ważnych uroczystości: Odpust Parafialny, I Komunie Święte, Nawiedzenie naszej Parafii przez relikwie bł. Rodziny Ulmów i Boże Ciało. Już dziś prosimy panów, którzy czują się na siłach do pomocy przy składaniu ołtarzy.
 7. 8 kwietnia ks. bp Romuald Kamiński podpisał statuty dla parafialnych rad duszpasterskich i ekonomicznych w naszej diecezji. W każdej parafii będą powołane nowe rady – prosimy o zgłaszanie kandydatów na radnych.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stojaku dla prasy wyłożone są tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci miesięczniki: Promyczek i Mały Promyczek.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 7 kwietnia, 2 NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, przeznaczoną na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji. Natomiast po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Z okazji dzisiejszego Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 15:oo na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia.
 4. Zachęcamy w tygodniu do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Lista dyżurów wyłożona jest przy wejściu do kaplicy.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1 kwietnia, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona na KUL. Za tydzień taca przeznaczona będzie na dzieła charytatywne w naszej diecezji, a po Mszach tradycyjnie w I Niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Dzisiaj Wspólnota Nowe Życie wraz z ks. Marcinem zapraszają na Mszę Świętą o godz. 18:oo i Wieczór Chwały. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 20:oo.
 3. W Oktawie Wielkanocy Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane przy głównym ołtarzu.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana zostanie wznowiona w najbliższą środę. Zachęcamy do zapisywania się na stałe dyżury adoracyjne. Lista wyłożona jest przy wejściu do kaplicy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich. W piątek rano odwiedzimy chorych, o godz. 15 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, będzie to kolejny dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Po Mszy porannej i wieczornej – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:3o możliwość spowiedzi, o godz. 17:oo – Msza Święta dla dzieci. W sobotę po Mszy o godz. 7:oo – nabożeństwo I-pięciu sobót miesiąca.
 6. W piątek o godz. 19:3o w Sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 7. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego – zapraszamy o godz. 15:oo na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24 marca 2024, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 1. Dzisiaj o godz. 16:oo w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym – drugie spotkanie dla małżeństw z cyklu 4 kroki by być bliżej siebie. Wraz Siostrami Szensztackimi serdecznie zapraszamy.
 2. Również dzisiaj o godz. 17:15 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale. A o godz. 21:oo na ostatni dzień nowenny w intencji Ojczyzny.
 3. W Wielkim Tygodniu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź codziennie do środy włącznie od godz. 17:3o.
 4. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:oo rozpoczniemy obchody Świętego Triduum Paschalnego. Adoracja w Ciemnicy do godz. 23:oo.
 5. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 7:oo,  o godz. 8:oo zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Na Liturgię Męki Pańskiej zapraszamy o godz. 18:oo. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 23:oo. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 6. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7:oo, o godz. 8:oo zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w dolnym kościele od godz. 9:oo do godz. 15:oo. W Wielką Sobotę będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 9:oo do godz. 15:oo.
 7. Obchody Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 19:oo uroczystą Wigilią Paschalną. W niedzielę o godz. 6:oo zapraszamy na Rezurekcję. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7:oo.
 8. Od Wielkiego Czwartku, przez całe Triduum nie będzie Mszy Świętych porannych.
 9. W Wielki Piątek rozpocznie się nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W piątek i sobotę zapraszamy o godz. 15:oo, w kolejne dni po Mszy Świętej wieczornej.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana w Wielkim Tygodniu będzie do Wielkiej Środy. Zapraszamy w tym czasie szczególnie na godz. 16:oo na modlitwę w intencji pokoju.
 11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego bez Mszy Św. o godz. 20:oo. Wspólnota Nowe Życie zaprasza na Mszę o godz. 18:oo, a po Mszy na Wieczór Chwały.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17 marca 2024, V Niedziela Wielkiego Postu
 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną i za zeszłotygodniowe wsparcie naszej parafialnej Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 16:3o w Domu Parafialnym spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus
 3. Rekolekcje wielkopostne potrwają do środy włącznie. Msze Święte z naukami codziennie o godz. 7:oo, 10:oo, 18:oo i 20:oo. W poniedziałek zapraszamy o godz. 19:15 na dodatkową konferencję „Droga modlitwy Piotra”, a we wtorek również o 19:15 na konferencję „Kościół Rodziców i/bez Dzieci”. W środę zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty (pół godziny przed każdą Mszą – będą dodatkowi spowiednicy).
 4. W ramach Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, zapraszamy codziennie o godz. 21:oo na Apel Jasnogórski a po apelu o 21:2o w łączności ze wszystkimi parafiami w Polsce na modlitwę w intencji Ojczyzny.
 5. Dzisiaj w kościele św. Wincentego a’Paulo o godz. 19:oo odbędzie się VI Otwocki Koncert Pieśni Pasyjnych, w którym weźmie udział nasz chór parafialny Cantores Reginae Poloniae. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 6. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Mszę Św. zbiorową o godz. 18:oo.
 7. W najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz. 18:3o zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Prosimy zabrać ze sobą świece. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:15. 
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – na każdej Mszy Świętej poświęcenie gałązek palmowych – na uroczystą procesję z palmami zapraszamy o godz. 11:3o. W palmy będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przed każdą Mszą – dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 9. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy. Codziennie o godz. 16:oo zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela  oraz dla najmłodszych miesięczników Promyczek i Mały Promyczek.
 11. Z naszej wspólnoty odszedł +Jan Sławomir Kurowski.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 10 marca 2024, IV Niedziela Wielkiego Postu –  Laetare
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:oo zapraszamy do wspólnej modlitwy w kaplicy św. Józefa.
 2. Również dzisiaj w Sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym o godz. 19:oo spotkanie przed pielgrzymką do Portugalii i Santiago de Compostela. 
 3. Jutro w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do środy zapraszamy o godz. 8:3o uczniów kl. VII i VIII, o godz. 10:oo kl. IV, V i VI, a o godz. 11:3o kl. I, II i III.
 4. W środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za Ojca Świętego.
 5. W piątek 15 marca o godz. 19:3o w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 6. Na najbliższą Drogę Krzyżową dla dzieci zapraszamy w piątek o godz. 17:15 i prosimy aby przynieść ze sobą własnoręcznie zrobione krzyże. Te krzyże po Drodze Krzyżowej będzie można ofiarować uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy z Otwocka.
 7. W sobotę 16 marca na prośbę Przewodniczącego KEP w każdej parafii w Polsce rozpoczyna się Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy codziennie od soboty 16 marca do niedzieli 24 marca o godz. 21:oo na Apel Jasnogórski a po apelu o 21:2o w łączności ze wszystkimi parafiami w Polsce na modlitwę w intencji Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę 17 marca w kościele św. Wincentego a’Paulo o godz. 19:oo odbędzie się VI Otwocki Koncert Pieśni Pasyjnych, w którym weźmie udział nasz chór parafialny Cantores Reginae Poloniae. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 9. Również w przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne „Modlę się tak jak żyję, ponieważ żyję tak jak się modlę”. Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Zieliński – wikariusz parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy, a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 7:oo, 10:oo, 18:oo i 20:oo. W poniedziałek i we wtorek o godz. 19:15 dodatkowe konferencje tematyczne. 
 10. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy. Codziennie o godz. 16:oo zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3 marca 2024, III Niedziela Wielkiego Postu
 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18:oo przy punkcie charytatywnym w naszym kościele rozdawana jest ciepła zupa. 
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. W poniedziałek 4 marca, czyli jutro – ks. Marcin i Wspólnota Nowe Życie zapraszają o godz. 19:oo na Eucharystię i uwielbienie z adoracją Krzyża i modlitwą o pokój i potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 5 marca o godz. 19:oo w sali przy kancelarii.
 5. W Wielkim Poście zachęcamy do udziały w nabożeństwach pasyjnych: w piątki o godz. 17:15 i 18:3o – w Drodze krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:15 w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 19:oo spotkanie przed pielgrzymką do Portugalii i Santiago de Compostela.
 7. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy. Codziennie o godz. 16:oo zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pokoju.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25 lutego 2024 – II Niedziela Wielkiego Postu
 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
 2.  Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie Siostry Franciszkanki Niepokalanej, które rozprowadzają książki – m.in. rozważania swojego założyciela o. Stefano Manellego, które czytane były u nas podczas nabożeństw majowych i czerwcowych oraz książki o św. Józefie.
 3. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18:oo przy punkcie charytatywnym w naszym kościele rozdawana jest ciepła zupa.
 4. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. W piątek rano odwiedzimy chorych. O godz. 15:oo zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego do kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 17:oo Msza Święta dla dzieci. Możliwość spowiedzi od godz. 16:3o. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo I-sobotnie.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 9:oo.
 6. W Wielkim Poście zachęcamy do udziały w nabożeństwach pasyjnych: w piątki o godz. 17:15 i 18:3o – w Drodze krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:15 w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 5 marca o godz. 19:oo w sali przy kancelarii.
 8. Wraz z Siostrami Szensztackimi zapraszamy na otwarte spotkania dla małżeństw4 kroki by być bliżej siebie”. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 16:oo. Szczegóły na plakatach w gablotach przed kościołem.
 9. Również dzisiaj na plebanii o godz. 19:oo spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 10. W dniach 10 – 17 października nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Zainteresowanych oraz osoby, które już się zapisały,  prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 11. Księża Pallotyni zapraszają dzisiaj o godz. 19:oo na Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru kameralnego Ab Imo Pectore.
 12. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 18 lutego 2024, I Niedziela Wielkiego Postu
 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziały w nabożeństwach pasyjnych: w piątki o godz. 17:15 i 18:3o – w Drodze krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:15 w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym.
 4. Za tydzień w niedzielę Siostry Franciszkanki Niepokalanej będą rozprowadzały książki – m.in. rozważania swojego założyciela o. Stefano Manellego, które czytane były u nas podczas nabożeństw majowych i czerwcowych oraz książki o św. Józefie.
 5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 5 marca o godz. 19:oo w sali przy kancelarii.
 6. Wraz z Siostrami Szensztackimi zapraszamy na otwarte spotkania dla małżeństw4 kroki by być bliżej siebie”. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie 25 lutego o godz. 16:oo. Szczegóły na plakatach w gablotach przed kościołem.
 7. Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w nocy z 20 na 21 i 21 na 22 lutego mogą wystąpić utrudnienia w dostawie wody w związku z przebudową sieci wodociągowej.
 8. W dniach 10 – 17 października nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii. Zainteresowanych prośmy o zgłaszanie się do zakrystii.
 9. Księża Pallotyni zapraszają na Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru kameralnego Ab Imo Pectore w niedzielę 25 lutego br. o godz. 19:oo.
 10. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 11. Od dzisiejszej niedzieli w ofercie prasowej w naszej parafii oprócz Tygodnika Idziemy, pojawiły się tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczniki Mały Gość Niedzielny (dla dzieci) i Gość Ekstra. Zachęcamy do nabywania i czytania pary katolickiej.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Marek Czwarnowski, +Jerzy Morek i +Filomena Kośmicka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 11 lutego 2024, VI Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Chorych, na Mszy Świętej o godz. 13:oo będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
 3. W najbliższą środę – 14 lutego przypada Popielec. Obrzędem posypania popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte sprawowane będą o godz. 6:3o, 7:oo, 10:oo, 18:oo i 20:oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 4. Przypominamy o chrzcielnym, pokutnym i pasyjnym charakterze Wielkiego Postu. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 17:15 – dzieci, a o godz. 18:3o – dorosłych. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:15.
 5. Przypominamy również, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Natomiast post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia.
 6. Zachęcamy w Wielkim Poście do podejmowania najważniejszych dobrych uczynków, czyli modlitwy, postu i jałmużny.
 7. W najbliższy piątek o godz. 19:3o w Sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Kandydatom przypominamy o spotkaniu modlitewnym w sobotę o godz. 15:oo w auli Szkoły „Strumienie” w Józefowie.
 8. Wraz z Wojownikami Maryi z Rejonu Otwockiego zapraszamy w nocy z 16 na 17 lutego na Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Początek tego modlitewnego czuwania o godz. 19:oo, o północy uroczysta Msza Święta z procesją eucharystyczną, zakończenie spotkania ok. godz. 1:3o
 9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 5 marca o godz. 19:oo w sali przy kancelarii.
 10. Wraz z Siostrami Szensztackimi zapraszamy na otwarte spotkania dla małżeństw „4 kroki by być bliżej siebie”. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie 25 lutego o godz. 16:oo. Szczegóły na plakatach w gablotach przed kościołem.
 11. Osoby po 55. roku życia zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu w Przychodni Rejonowej PCZ przy ul. Armii Krajowej. Szczegóły na plakatach w gablotach przed kościołem.
 12. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 13. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4 lutego 2024, 5 Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj o godz. 16:oo w Sali św. Jana Pawła II w domu parafialnym spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Również dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas.
 3. W poniedziałek 5 lutego o godz. 19:oo Wspólnota Nowe Życie wraz z ks. Marcinem zapraszają na Mszę Świtą i uwielbienie.
 4. Również w poniedziałek o godz. 19:oo w salce przy kancelarii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 5. W środę 7 lutego przypada dzień imienin Pasterza Diecezji Bpa Romualda Kamińskiego – pamiętajmy o czcigodnym solenizancie w naszych modlitwach.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
 7. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XXXII Światowy Dzień Chorego. Na Mszy Świętej o godz. 13:oo będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc chorym w dotarciu na Mszę Świętą.
 8. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 9. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 10. Wraz z Wojownikami Maryi z Rejonu Otwockiego zapraszamy w nocy z 16 na 17 lutego na Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Początek tego modlitewnego czuwania o godz. 19:oo, o północy uroczysta Msza Święta z procesją eucharystyczną, zakończenie spotkania ok. godz. 1:3o
 11. W sobotę 17 lutego o godz. 15:oo zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Qulturalne bierzmowanie. Jest to spotkanie w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy zabrać ze sobą indeksy. Spotkanie odbędzie się w Auli Szkoły Strumienie w Józefowie – ul. 3 Maja 129

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28 stycznia 2024, 4 Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj o godz. 16:oo na plebanii spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 2. Również dzisiaj o godz. 19:oo zapraszamy na XVII Kolędowy Koncert Chórów Powiatu Otwockiego.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano odwiedzimy chorych. O godz. 15:oo zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego do kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 17:oo Msza Święta dla dzieci. Możliwość spowiedzi od godz. 16:3o. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo I-sobotnie.
 4. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6:3o, 7:oo, 10:oo, 17:oo i 18:oo. W gromnice można się będzie zaopatrzyć u pań z Caritasu przy wyjściu z kościoła w piątek lub wcześniej w tygodniu w kancelarii parafialnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła charytatywne Caritas parafialnej. Taca tego dnia przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.
 5. Również w piątek 2 lutego o godz. 19:3o w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas.
 7. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 8. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą, dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką byliśmy przyjmowani w waszych domach.
 10. Z naszej wspólnoty odeszli: +Wiesław Żołądek, Halina Gawrońska i Jerzy Piętka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21 stycznia 2024, 3 Niedziela Zwykła
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.
 3. Dzisiaj o godz. 16:oo na plebanii spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 4. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:oo wystąpi Otwocka Orkiestra Dęta – po Mszy zapraszamy na koncert.
 5. W sobotę 27 stycznia o godz. 19:oo w imieniu Pana Prezydenta Miasta Otwocka zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd Rodziny Pospieszalskich.
 6. Natomiast w niedzielę 28 stycznia o godz. 19:oo zapraszamy na XVII Kolędowy Koncert Chórów Powiatu Otwockiego.
 7. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 8. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 9. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską zwaną kolędą, dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką byliśmy przyjmowani w waszych domach. Osoby, które z różnych względów nie mogły nas przyjąć z kolędą, a chciałyby to uczynić prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 10. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia z okazji przypadającego dzisiaj i jutro ich Święta.
 11. Z naszej wspólnoty odeszli: +Małgorzata Portas, +Jarosław Olszanka i +Henryk Rzepecki.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 14 stycznia 2024, 2 Niedziela Zwykła
 1. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo na plebanii spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. W czwartek rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 4. W sobotę przypada 6 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ks. bpa Romualda Kamińskiego.
 5. W niedzielę 21 stycznia na Mszy o godz. 18:oo będzie grała Otwocka Orkiestra Dęta – po Mszy koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 6. Natomiast w niedzielę 28 stycznia o godz. 19:oo zapraszamy na XVII Kolędowy Koncert Chórów Powiatu Otwockiego.
 7. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 8. Przypominamy, że w dni powszednie Msze Święte sprawowane są o godz. 6:3o, 7:oo i 18:oo.
 9. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 10. Dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką przyjmowani jesteśmy podczas wizyty duszpasterskiej. (plan kolędy).
 11. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 7 stycznia 2024, 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Chrzest Pański
 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Jutro o godz. 19:oo Wspólnota „Nowe Życie” wraz z ks. Marcinem zapraszają na Mszę Świętą z zawierzeniem naszych rodzin Świętej Rodzinie i uwielbienie z modlitwą wstawienniczą.
 3. Również jutro odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o 18:oo zapraszamy na charytatywny Koncert Kolęd, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie chorej dziewczynki. Natomiast w niedzielę 21 stycznia na Mszy o godz. 18:oo będzie grała Otwocka Orkiestra Dęta – po Mszy koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 6. Od nowego roku w dni powszednie Msze Święte będą sprawowane o godz. 6:3o, 7:oo i 18:oo, w Niedziele bez zmian, natomiast w uroczystości przypadające poza niedzielą nie będzie Mszy o godz. 20:oo. W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie o godz. 6:3o i 7:oo sprawowane będą w kaplicy św. Maksymiliana.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Siostry Orionistki rozprowadzają kalendarze misyjne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie misjonarzy.
 9. Dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką przyjmowani jesteśmy podczas wizyty duszpasterskiej. (plan kolędy)
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła +Wanda Róża Urbańska. Pomódlmy się w jej intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31 grudnia 2023, 1 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Świętej Rodziny
 1. Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego, po Mszy Świętej o godz. 18:oo – nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 20:oo.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią Świętą, o godz. 15:oo w kaplicy św. Maksymiliana – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16:3o możliwość spowiedzi, o godz. 17:oo – Msza Święta dla dzieci. W sobotę po Mszy o godz. 7:oo nabożeństwo pierwszosobotnie.
 3. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze Święte w porządku niedzielnym (bez Mszy o godz. 20:oo) Na każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy do oznaczenia drzwi naszych domów. Dochód ze sprzedaży kredy i kadzidła przeznaczony jest na wyjazd integracyjny scholii dziecięcej naszej parafii.
 4. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas.
 5. Wspólnota „Nowe Życie” wraz z ks. Marcinem zapraszają na Mszę Świętą i uwielbienie w poniedziałek 8 stycznia.
 6. Również 8 stycznia odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 7. W niedzielę 7 stycznia po Mszy Świętej o 18:oo zapraszamy na charytatywny Koncert Kolęd, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie chorej dziewczynki. Natomiast w niedzielę 21 stycznia na Mszy o godz. 18:oo będzie grała Otwocka Orkiestra Dęta – po Mszy koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 9. Od nowego roku w dni powszednie Msze Święte będą sprawowane o godz. 6:3o, 7:oo i 18:oo, w Niedziele bez zmian, natomiast w uroczystości przypadające poza niedzielą nie będzie Mszy o godz. 20:oo. W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie o godz. 6:3o i 7:oo sprawowane będą w kaplicy św. Maksymiliana.
 10. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 11. Dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką przyjmowani jesteśmy podczas wizyty duszpasterskiej. (plan kolędy)
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły +Hęnryka Kędziorek i Barbara Mieszczanowska. Pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24 grudnia 2023, IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu, Msze Święte o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o i 13:oo, nie ma Mszy wieczornych o godz. 18:oo i 20:oo. Wieczorem zasiądziemy do kolacji wigilijnej. Zachęcamy do tradycyjnego przeżywania tego czasu, wieczerzę rozpocznijmy od wspólnej lektury Pisma Świętego, modlitwy, łamania opłatkiem i śpiewu kolęd. O godz. 24:oo zapraszamy na Pasterkę. Przed Pasterką o godz. 23:3o nasz chór parafialny zaprasza na czuwanie modlitewne. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
2. Jutro pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w porządku niedzielnym, nie będzie jednak Mszy o godz. 7:oo i 20:oo. 26 grudnia – drugi dzień Świąt, porządek mszy taki jak w niedzielę bez Mszy Świętej o godz. 20:oo. Taca przeznaczona będzie na budowę nowych świątyń w diecezji.
3. Za tydzień 31 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – na prośbę ks. biskupa na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa do wspólnej modlitwy. Z racji Sylwestra nie będzie Mszy o godz. 20:oo.
4. Schola parafialna rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wyjazd integracyjny dzieci śpiewających w scholi.
5. Zespół Caritas w imieniu dzieci obdarowanych w ramach drzewka adwentowego składa wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie paczek serdeczne podziękowania. Państwa paczki sprawiły dzieciom wielką radość..
6. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej można jeszcze nabyć przed kościołem poświęcone opłatki wigilijne.
7. Dziękuję ks. Marcinowi, s. Marcie, s. Ines i p. Mariuszowi Konowrockiemu za piękne przygotowanie i prowadzenie Mszy Świętych Roratnich. Dziękuję p. Robertowi Zającowi i p. Ludmile za codzienne przygotowywanie kakao, p. Urszuli i Adamowi Sobczykom za pomoc przy jego rozlewaniu. Wszystkim dziadkom i rodzicom, którzy dzielnie przyprowadzali swoje dzieci i wszystkim dzieciom, które tak licznie brały codziennie udział w Roratach – serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Piekarni Wanda za dostarczanie każdego dnia słodkich bułek i pączków.
8. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
9. Przypominamy, że z sakramentu pokuty można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
10. Od nowego roku w dni powszednie Msze Święte będą sprawowane o godz. 6:3o, 7:oo i 18:oo.
11. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
12. Dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką przyjmowani jesteśmy podczas wizyty duszpasterskiej. (plan kolędy)
13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły +Janina Waśkowicz, +Zbigniew Paprocki, +Wiesława Krupa, +Przemysław Kosicki i +Adam Rosłaniec. Pomódlmy się w ich intencji.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17 grudnia 2023, III Niedziela Adwentu
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii potrwają do wtorku włącznie. Jutro i we wtorek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 10:oo, 18:oo i 20:oo. Spowiedź w czasie każdej Mszy i w poniedziałek od godz. 17:oo. We wtorek ofiary składane na tacę przeznaczone będą do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.
 3. Tylko dzisiaj jeszcze można kupić świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Jest ona symbolem łączności z ubogimi i potrzebującymi.
 4. Schola parafialna rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wyjazd integracyjny dzieci śpiewających w scholi.
 5. W zakrystii, w kancelarii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki.
 6. Paczki w ramach akcji Drzewko Adwentowe można przynosić do zakrystii lub składać pod choinką w kościele. Termin przynoszenia paczek upływa dzisiaj.
 7. We wtorek – z racji 19 dnia miesiąca – o godz. 18:oo Msza Święta wotywna o św. Józefie. Intencje Mszy można składać w zakrystii lub kancelarii (Msza zbiorowa).
 8. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 9. Przypominamy, że z sakramentu pokuty można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 10. W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela adwentu. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o i 13:oo. Z racji Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie Mszy o godz. 18:oo i 20:oo. Przypominamy, że Msza Święta Pasterka o godz. 24:oo jest pierwszą Mszą Bożego Narodzenia a nie Mszą niedzielną.
 11. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 12. Dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką przyjmowani jesteśmy podczas wizyty duszpasterskiej. (plan kolędy)
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły +Aniela Kluska i +Marianna Janina Głowacka. Pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 10 grudnia 2023, II Niedziela Adwentu
 1. Zapraszamy w Adwencie codziennie na Msze Święte Roratnie o godz. 6:45.  Wolontariusze rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasza parafialna schola dziecięca rozprowadza sianko na stół wigilijny (dochód przeznaczony jest na jej doroczny wyjazd integracyjny). Pod chórem, w zakrystii i w kancelarii można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Trwa również akcja Drzewka Adwentowego – w imieniu dzieci z naszej parafii prosimy o wsparcie – serduszka będą sukcesywnie dowieszane, a paczki można przynosić pod choinkę, do zakrystii lub kancelarii do 17 grudnia 2023 r.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Bogusław Kowalski. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na każdej Mszy, a w poniedziałek (18 grudnia) i wtorek (19 grudnia) na Mszach o godz. 10:oo, 18:oo i 20:oo. Spowiedź w poniedziałek od 17:oo i w czasie każdej Mszy Świętej.
 3. W piątek 15 grudnia o godz. 19:3o w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Prosimy mężczyzn, którzy czują się na siłach do pomocy przy transporcie i obsadzaniu choinek przed świętami. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pana kościelnego w zakrystii.
 5. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 6. Przypominamy, że z sakramentu pokuty można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Dziękujemy za życzliwość i ofiarność z jaką przyjmowani jesteśmy podczas wizyty duszpasterskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3 grudnia 2023, I Niedziela Adwentu
 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas, szczególnie na paczki świąteczne.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. W adwencie zapraszamy w dni powszednie na msze święte – Roraty o godz. 6:45. Po roratach dzieci zapraszamy na słodką bułkę i kakao.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – po mszy wieczornej modlitwa o powołania.
 4. Dzisiaj o godz. 16:oo w Sali św. Jana Pawła II spotkanie Żywego Różańca.
 5. Dziękujemy członkom grupy AA za dzisiejsze świadectwa. Po każdej Mszy osoby zainteresowane mogą porozmawiać z członkami tej grupy. Grupa AA w naszej parafii spotyka się w środy o godz. 18:oo.
 6. W Adwencie wolontariusze będą sprzedawali świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasza parafialna schola dziecięca rozprowadza sianko na stół wigilijny (dochód przeznaczony jest na jej doroczny wyjazd integracyjny). Pod chórem, w zakrystii i w kancelarii można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Rusza również akcja Drzewka Adwentowego – w imieniu dzieci z naszej parafii prosimy o wsparcie – serduszka będą sukcesywnie dowieszane, a paczki można przynosić pod choinkę, do zakrystii lub kancelarii.
 7. W piątek 8 grudnia i w sobotę 9 grudnia nasz zespół Caritasu wraz z dziećmi z SP4 i SP6 w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak pomagam” będą zbierali żywność dla podopiecznych z naszej parafii w Lidlu przy ul. Kraszewskiego, Biedronce na ul. Batorego i Carrefourze na ul. Matejki.
 8. Jutro o 19:oo Wspólnota Nowe Życie zaprasza na Eucharystię i wieczór uwielbienia. Tym razem szczególną modlitwą otoczymy matki i rodziny oczekujące potomstwa.
 9. Również jutro o godz. 19:3o konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 10. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. O godz. 12:oo zapraszamy na Godzinę Świętą. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W tygodniu zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 12. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 13. W poniedziałek 4 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską wśród naszych parafian.
 14. Z naszej rodziny parafialnej odeszli w tym tygodniu: +Andrzej Cała, +Mieczysław Żołek i +Roman Żurawski

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26 listopada 2023
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczoną na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 2. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe. O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Maksymiliana. Od godz. 16:3o możliwość spowiedzi, o godz. 17:oo Msza Święta dla dzieci. Po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo różańcowe pierwszych 5 sobót miesiąca.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas, szczególnie na przygotowanie paczek świątecznych.
 5. Również za tydzień na każdej Mszy świętej swoje świadectwa będą dawać członkowie grupy AA.
 6. W przyszłą niedzielę wolontariusze będą rozprowadzali świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, które zapłoną na naszym wigilijnym stole. W tym roku świece będą sprzedawane tylko przez pierwsze 3 niedziele Adwentu. Całkowity dochód ze sprzedaży świec przeznaczamy jest na pomoc najuboższym.
 7. W piątek 1 grudnia o godz. 19:3o w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W sobotę 2 grudnia o godz. 10:oo zbiórka ministrantów i kandydatów.
 9. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 10. W poniedziałek 4 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską wśród naszych parafian.
 11. Z naszej rodziny parafialnej odeszli w tym tygodniu: +Krzysztof Barwaniec, +Teresa Zaremba, +Andrzeja Jobda, +Eugeniusz Przybysz, +Ewa Konopczyńska-Skwara

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19 listopada 2023, XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczoną na budowę kościoła MB Pompejańskiej w Warszawie na Tarchominie.
 2. Dzisiaj o 19:oo na plebanii spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 3. Za tydzień w niedziele taca przeznaczona będzie na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończącą rok liturgiczny.
 5. W związku z pracami związanymi z montażem ogrzewania w kaplicy św. Maksymiliana od poniedziałku do czwartku nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu .
 6. Przypominamy, że z sakramentu pokuty można korzystać 15 minut przed każdą mszą świętą.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Janina Mięsak, +Edward Jankowski i +Czesława Iwińska.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12 listopada 2023, XXXII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 2. Za tydzień w niedziele będziemy gościli duszpasterzy z parafii MB Pompejańskiej w Warszawie, którzy będą głosić kazania i zbierać ofiary na tacę na budowę swojego kościoła.
 3. W związku z pracami związanymi z montażem ogrzewania w kaplicy św. Maksymiliana od wtorku do czwartku nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu .
 4. Nowy kurs do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 17 listopada    o godzinie 19.00 w kościele zapraszamy na to spotkanie wraz z rodzicami.
 5. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: +Alina Jędrzejczak

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5 listopada 2023, XXXI Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas i na obiady dla dzieci z uboższych rodzin.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Jutro Wspólnota „Nowe Życie” zaprasza o 19:oo na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia.
 4. Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie cmentarza, który możemy ofiarować w intencji zmarłych.
 5. Są jeszcze wolne miejsca w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana. Zachęcamy do wpisywania się na listę dyżurów wyłożoną przy wejściu do kaplicy.
 6. Jutro o godz. 19:oo w kancelarii konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 7. Nowy kurs do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 17 listopada    o godzinie 19.00 w kościele zapraszamy na to spotkanie wraz z rodzicami.
 8. Codziennie o godz. 17:oo zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana na różaniec za naszych bliskich zmarłych.
 9. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Barbara Jankowska, +Tadeusz Pazura, +Henryka Jaworska i +Krystyna Adamowicz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 29 października 2023, XXX Niedziela Zwykła

 1. W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki zmarłych, za których modlić się będziemy w listopadzie lub w ciągu całego roku. Zachęcamy do skorzystania z tej formy modlitwy za bliskich, którzy już odeszli, a którzy mogą teraz liczyć jedynie na naszą pamięć.
 2. W środę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 14:oo (na cmentarzu) i 18:oo. Nie będzie Mszy Św. o godz. 13:oo i 20:oo.
 3. We Wspomnienie Wszystkich Zmarłych – 2 listopada zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:oo, 10:oo i 18:oo. O godz. 17:15 procesja z wypominkami za naszych bliskich zmarłych.
 4. Przypominamy, że 1 i 2 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, który możemy ofiarować w intencji zmarłych. Taki sam odpust możemy uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza.
 5. W dniach 29, 31 października i 1 listopada przed cmentarzami w Otwocku, Józefowie i Kołbieli będą kwestować wolontariusze Otwockiego Towarzystwa Paliatywnej. Dochód z kwesty ,, Hospicium to też życie” przeznaczona będzie na pomoc pacjentom Hospicjum domowego ,, Empatia” oraz na pomoc dzieciom osieroconym.
 6. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność naszej Caritas parafialnej i na obiady dla dzieci z uboższych rodzin.
 7. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca –  po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji powołań.
 8. W I Piątek miesiąca w godzinach porannych odwiedzimy chorych, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Maksymiliana. Po Mszach nabożeństwa pierwszopiątkowe.
 9. W I Sobotę miesiąca po Mszy porannej nabożeństwo różańcowe pierwszych 5 sobót miesiąca.
 10. Nowy kurs do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 17.11.2023 o godzinie 19.00 w kościele zapraszamy na to spotkanie wraz z rodzicami.
 11. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

Ogłoszenia Parafialne 22.10.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po
  Mszy wieczornej w niedziele o 17.30 zaś dzieci zapraszamy w
  poniedziałki , środy i piątki o 17.15.
 2. Dziś o godz 19.00 spotkanie na plebani kościelnej służby porządkowej
  Totus Tuus.
 3. W najbliższą sobotę tj. 28 października w godzinach 13.00 – 17.00
  zapraszamy dzieci na ,,Bal Wszystkich Świętych” do dolnego kościoła.
  Pamiętajcie , by przebrać się za ulubionego świętego i przynieść coś
  pysznego na wspólny stół. Zapraszamy
 4. Nowy kurs do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się
  17.11.2023 o godzinie 19.00 w kościele zapraszamy na to spotkanie wraz
  z rodzicami.
 5. Przyjmujemy wypominki za zmarłych w zakrystii lub w kancelarii.
 6. 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w naszym
  kościele będą o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, (14.00 na cmentarzu) i 18.00 nie
  będzie Mszy Św. o 13.00 i 20.00.
 7. W dniach 29,31 października i 1 listopada przed cmentarzami w
  Otwocku, Józefowie i Kołbieli będą kwestować wolontariusze
  Otwockiego Towarzystwa Paliatywnej. Dochód z kwesty ,, Hospicium to
  też życie” przeznaczona będzie na pomoc pacjentom Hospicjum
  domowego ,, Empatia” oraz na pomoc dzieciom osieroconym.
 8. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.

8 października 2023, XXVII Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas i na obiady dla dzieci z uboższych rodzin.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz stypendiów edukacyjnych dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Po Mszy wieczornej tj. ok. godz. 18:45 zapraszamy na koncert poetycko-muzyczny: W hołdzie św. Janowi Pawłowi II – poezja Karola Wojtyły i Jerzego Binkowskiego; muzyka F.Chopina, L.v Beethovena, K. Szymanowskiego, J.S.Bacha; poezje interpretuje Jerzy Binkowski; przy fortepianie Maria Skurjat – Silva.
 5. W piątek 13 października o godz. 18:oo zapraszamy na Mszę Świętą i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 6. Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze zaprasza w dniach 3 5 listopada do udziału w warsztatach liturgiczno – muzycznych, które poprowadzi dyrygent i kompozytor Paweł Bębenek. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. W miesiącu październiku tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w Niedziele o godz. 17:30. W środy różaniec będzie odmawiany po łacinie. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:15.
 8. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1 października 2023, XXVI Niedziela Zwykła

 1. Na ręce o. Rafała Kwiatkowskiego OFMConv. składamy serdeczne podziękowania dla o. Gwardiana i całej wspólnoty Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa za przekazanie naszej parafii relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Naszą wdzięczność będziemy mogli wyrazić po Mszy Świętej składając ofiary do puszek na potrzeby klasztoru w Niepokalanowie.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, która jest przeznaczona na Dom Świętej Siostry Faustyny.
 3. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas i na obiady dla dzieci z uboższych rodzin.
 4. Od jutra w dni powszednie w godz. 7:3o – 18:oo w kaplicy św. Maksymiliana będzie wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament. Osoby, które na stałe chciałyby adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie proszone są o zapisywanie się na listę dyżurów wyłożoną przed wejściem do kaplicy.
 5. Jutro obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w poniedziałek o godz. 19:oo na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia, w czasie którego wspólnota przyjmie nową nazwę i obierze za swojego patrona i zawierzy się opiece św. Maksymiliana.
 7. We wtorek przypada w naszej parafii uroczystość 35-tej rocznicy konsekracji naszego kościoła.
 8. Również we wtorek o godz. 19:oo rozpocznie się Kurs przedmałżeński.
 9. W sobotę o godz. 10:oo zbiórka ministrantów i kandydatów.
 10. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W godzinach porannych odwiedzimy chorych. O godz. 15:oo w kaplicy św. Maksymiliana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo Pierwszych 5 sobót miesiąca.
 11. W miesiącu październiku tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w Niedziele o godz. 17:30. W środy różaniec będzie odmawiany po łacinie. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:15.
 12. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 13. Na koniec pragniemy podziękować wszystkim, którzy poprzez swoją hojność, zaangażowanie i pracę przyczynili się do remontu Kaplicy św. Maksymiliana. Bardziej szczegółowo ks. Proboszcz będzie dziękował za tydzień.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24 września 2023, XXV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na pomoc dzieciom w Kenii.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Dom Świętej Siostry Faustyny.
 3. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 18:oo zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego do Kaplicy pod jego wezwaniem. Na wszystkich Mszach będziemy gościli oo. Franciszkanów z Niepokalanowa, którzy będą głosić słowo Boże. Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na działalność klasztoru oo. Franciszkanów w Niepokalanowie.
 4. Od poniedziałku 2 października w dni powszednie w godz. 7:3o – 18:oo w kaplicy św. Maksymiliana będzie wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament. Osoby, które na stałe mogłyby adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie proszone są o zapisywanie się w zakrystii na listę dyżurów.
 5. Wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana i otwarcie kaplicy adoracji są naszym wotum wdzięczności w 35 rocznicę konsekracji naszego kościoła, która przypada 3 października.
 6. We wtorek 3 października o godz. 19:oo rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński.
 7. Przypominamy, że w naszej parafii do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 8. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17 września 2023, XXIV Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 19:oo na plebanii spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Zapraszamy mężczyzn po 45 roku życia, którzy chcieliby dołączyć do grona tej wspólnoty.
 3. Władze Miasta Otwocka serdecznie zapraszają na wyjątkowe plenerowe wydarzenie pod tytułem „Ulmowie w Otwocku”. Podczas spotkania przybliżona zostanie historia niezwykłej rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj w Parku Miejskim w Otwocku, start o godz. 16:oo.
 4. We wtorek 19 września o godz. 18:oo zapraszamy na Mszę Św. zbiorową ku czci św. Józefa.
 5. W sobotę 30 września zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na spływ kajakowy Świdrem. Zapisy w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć s. Bożenę Mańkowską ze Zgromadzenia Sióstr Orionistek. Siostra podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach oraz opowie o działaniach otwockiej fundacji Boże Atelier. Po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary na ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych prowadzony przez Siostry Orionistki w Kenii.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 3 października o godz. 19:oo.
 8. Przypominamy, że w naszej parafii do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 9. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 10. Z naszej rodziny parafialnej odeszły + Alicja Radzikowska i +Kazimiera Karbowska – pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3 września 2023, XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z naszej parafii i na działalność naszej parafialnej Caritas. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Również dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Kół Żywego Różańca w sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym.
 3. Jutro o godz. 8:3o zapraszamy nauczycieli, pracowników, rodziców i przede wszystkim uczniów na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego.
 4. Również jutro ks. Marcin i Szkoła Nowej Ewangelizacji zapraszają na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia o godz. 19:oo.
 5. Jutro o godz. 19:oo w sali przy kancelarii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka. Informujemy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w I i III niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 13:oo.
 6. Pierwsze powakacyjne spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej odbędzie się w środę o godz. 20:oo w Sali św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Zapraszamy młodzież licealną, która chciałaby dołączyć do wspólnoty.
 7. W najbliższy czwartek przypada I Czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich odbędzie się w następny piątek (15 września) o godz. 19:3o w dolnym kościele.
 9. W sobotę 16 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 3 października o godz. 19:oo.
 11. Dziękuję p. Adamowi Jesiotrowi za wykonanie kraty odgradzającej wejście do kaplicy św. Maksymiliana. Dziękuję również p. Marianowi Szarkowi i Robertowi Zającowi za pomoc w jej montażu.
 12. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 13. Z naszej rodziny parafialnej odeszły + Hanna Kaftańska i + Janina Wiśnioch – pomódlmy się w ich intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27 sierpnia 2023, XXI Niedziela Zwykła

 1. W najbliższy piątek przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe, w godzinach porannych odwiedzimy chorych, o godz. 15:oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 17:oo możliwość spowiedzi (szczególnie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież, rozpoczynające w przyszłym tygodniu nowy rok szkolny), po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo I-sobotnie.
 3. Za tydzień I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 4. Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznawia nasz Chór Parafialny Cantores Reginae Poloniae. Zapraszamy wszystkich chórzystów oraz osoby, które chciałyby zasilić szeregi naszego chóru do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą. Próba w piątek 1 września o godz. 19:oo w Sali św. Cecylii w Domu Parafialnym (I piętro, wejście furtką od ul. Czerskiej).
 5. W sobotę 16 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. Od przyszłej niedzieli Msze Święte sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo i 20:oo.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej rodziny parafialnej odeszła + Barbara Stocka – pomódlmy się w jej intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 20 sierpnia 2023, 20 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo na Świdrach Wielkich przy kapliczce św. Rocha zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze Święte o godz. 7:oo i 18:oo.
 4. Coroczną okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności są diecezjalne dożynki. W tym roku odbędą się one w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 13 sierpnia 2023, 19 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18:oo – Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 2. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zwycięskiej – patronki naszej diecezji. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o i 18:oo. Tego dnia na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii.
 3. We wtorek 15 sierpnia zapraszamy na koncert po Mszy o godz.18:oo z którego dochód będzie przeznaczony na budowę kaplicy w Muli w Papui Nowej Gwinei. Taca z tej Mszy i zbiórka do puszek będzie przeznaczona na ten cel.
 4. W przyszłą niedziele przypada III Niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 5. Również w przyszłą niedzielę zgodnie z wieloletnią tradycją na Świdrach Wielkich zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 16:oo przy kapliczce św. Rocha.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia AD 2023

 1. Jutro konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka – o godz. 19.00 w kancelarii.
 2. Przypominamy, że w sierpniu nie ma Mszy niedzielnej o godz. 13.00, a kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19.00.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj pomogli przyjąć pielgrzymów w naszej parafii i zapewnili im poczęstunek.
 4. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Ryszard Cybulski i Tomasz Dąbała. W ich intencji Zdrowaś Maryjo…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30 lipca 2023, 17 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o powołania. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe. O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17:3o możliwość spowiedzi, po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe. W sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej po Mszy św. o godz. 7:oo na nabożeństwo I sobót miesiąca.
 2. W sobotę będziemy gościli pielgrzymów zmierzających do Częstochowy w ramach 40 Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla pątników i przynoszenie ciast i innych specjałów, które pokrzepią w drodze uczestników pielgrzymki.
 3. W niedzielę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego, jest to zarazem I Niedziela miesiąca zatem po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na działalność Caritas parafialnej i na obiady dla dzieci z naszej parafii, które od września rozpoczną nowy rok szkolny.
 4. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 5. Z naszej rodziny parafialnej odszedł + Andrzeja Hejduk, pomódlmy się w jego intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23 lipca 2023, 16 Niedziela Zwykła

 1. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego też w dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:3o będzie można poświęcić pojazdy.
 2. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:oo.
 3. Przypominamy również, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 4. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 5. Z naszej rodziny parafialnej odeszła + Elżbieta Rzepecka, pomódlmy się w jej intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16 lipca 2023, 15 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary skaładane dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego też w najbliższą niedzielę, kierowcy którzy jeszcze tego nie uczynili będą mogli poświęcić swoje pojazdy po Mszy św. o godz. 11:3o.
 3. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:oo.
 4. Przypominamy również, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 5. Wszystkim naszym parafianom, którzy rozpoczynają wakacje, lub którzy już korzystają z urlopów życzymy udanego i owocnego wypoczynku.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej rodziny parafialnej odszedł +Stanisław Nakonieczny, pomódlmy się w jego intencji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 9 lipca 2023, 14 Niedziela Zwykła

 1. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, o godz. 18:oo zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą i nabożeństwo fatimskie z procesją. Serdecznie zapraszamy.
 2. Z tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:oo.
 4. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 5. Wszystkim naszym parafianom, którzy rozpoczynają wakacje, lub którzy już korzystają z urlopów życzymy udanego i owocnego wypoczynku.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2 lipca 2023, 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek po każdej Mszy Świętej na działalność naszej Caritas parafialnej.
 2. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13:oo.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej modlitwa o powołania. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo I-piątkowe. O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17:3o możliwość spowiedzi, po Mszy wieczornej – nabożeństwo I-piątkowe.
 4. Dzisiaj ok. godz. 19:oo przybędą pielgrzymi w ramach Pielgrzymki o trzeźwość narodu do Miejsca piastowego. Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów do swoich domów na nocleg prosimy o przybycie ok. 19:oo do kościoła.
 5. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować codziennie na 15 min. przed Mszą Świętą.
 6. Wszystkim naszym parafianom, którzy rozpoczynają wakacje, lub którzy już korzystają z urlopów życzymy udanego i owocnego wypoczynku.
 7. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej rodziny parafialnej odeszli w tym tygodniu: +Janina Wiśniewska, +Janina Zapaśnik, +Bożena Komendarczyk i +Wiesław Klimek

12 Niedziela zwykła, 25 czerwca AD 2023

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na misje w Afryce.
2. Gdyby ktoś jeszcze mógł 2 lipca przyjąć do siebie na nocleg pielgrzymów to zapraszamy do zakrystii.
3. W dniach 25 – 27 czerwca w Parku Miejskim w Otwocku odbędą się rekolekcje o nazwie Strefa mocy. W niedzielę zaczną się o 17.00 a w poniedziałek i wtorek o 17.30.
4. Przypominamy, że w dni powszednie spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej.
5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas. Zebrane podczas wakacji środki w całości będą przeznaczone na zakup produktów żywnościowych wydawanych regularnie naszym podopiecznym.
6. Zespół Caritas serdecznie zaprasza do wymienialni książek i zabawek, która znajduje się przy drzwiach wejściowych do punktu Caritas po prawej stronie kościoła. Można z niej zarówno pobrać jak i do niej przynieść dowolne książki i zabawki.
7. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.
8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Adam Czajka i Mieczysław Dudzicki. W ich intencji Zdrowaś Maryjo…


11 Niedziela zwykła, 18 czerwca AD 2023

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia pojazdów. Prosimy o przejeżdżanie przed bramą kościoła od ul. Łukasińskiego w kierunku ul. Okrzei. Jeden z księży będzie stał w bramie i błogosławił pojazdy i kierowców.
 2. Jutro dzieci komunijne wyruszają na pielgrzymkę do Częstochowy. Otoczmy je naszą modlitwą.
 3. Również jutro wspomnienie św. Romualda, opata i dzień imienin naszego biskupa Romualda Kamińskiego.
 4. W piątek o godz. 8.30 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok nauki i pracy oraz poprosić o szczęśliwe przeżycie wakacji.
 5. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. W dniach 25 – 27 czerwca w Parku Miejskim w Otwocku odbędą się rekolekcje o nazwie Strefa mocy. W niedzielę zaczną się o 17.00 a w poniedziałek i wtorek o 17.30.
 7. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej.
 8. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.

10 Niedziela zwykła, 11 czerwca AD 2023

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na działalność naszej parafialnej Caritas, w tym na obiady dla dzieci z naszej parafii.
 2.  Do czwartku włącznie odprawiane są Nieszpory eucharystyczne z procesją. Dziś o 17.15 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek 13 czerwca – różaniec fatimski będzie o godz. 17.30.
 4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 5.   Szkoła podstawowa nr 6 zaprasza wszystkich na festyn rodzinny – w najbliższą sobotę 17 czerwca w godzinach 10.00 – 14.00.
 6. Zbliżają się wakacje i związane z nimi wyjazdy, dlatego w ostatnią niedzielę roku szkolnego – za tydzień, 18 czerwca, po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
 7. W niedzielę 2 lipca będzie miała nocleg w naszej parafii XXXIX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego z Warszawy do Miejsca Piastowego. Zwracamy się z prośbą o zapisywanie się w zakrystii rodzin, które mogłyby przyjąć do swoich domów młodzież na nocleg.
 8. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo.
 9.  Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy

4 czerwca 2023, 9 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zbiórka na działalność naszej parafialnej Caritas, w tym na obiady dla dzieci z naszej parafii odbędzie się w związku z tym za tydzień – 11 czerwca.
 2. Również dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Żywego Różańca.
 3. Jutro o godz. 19:oo ks. Marcin i wspólnota SNE zapraszają na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia ze specjalnym błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy zatem aby przyjść ze swoimi pociechami.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo i 18:oo. Nie będzie Mszy o godz. 20:oo. Po Mszy o godz. 10:oo wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy o zgłaszanie się panów do niesienia chorągwi, a w środę po Mszy wieczornej spotkanie dla wszystkich którzy budują ołtarze i dla tych którzy zapisali się wcześniej do pomocy.
 5. Zbliżają się wakacje i związane z nimi wyjazdy, dlatego w ostatnią niedzielę roku szkolnego – 18 czerwca, po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
 6. W niedzielę 2 lipca będzie miała nocleg w naszej parafii XXXIX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego z Warszawy do Miejsca Piastowego. Zwracamy się z prośbą o zapisywanie się w zakrystii rodzin, które mogłyby przyjąć do swoich domów młodzież na nocleg.
 7. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo.
 8. Powoli ruszają prace z remontem kaplicy św. Maksymiliana. Chcemy aby kaplica adoracji była gotowa na 1 października kiedy to będziemy świętować 35 lecie konsekracji naszego kościoła. W niedziele 1 października kazania głosić będzie Gwardian klasztoru w Niepokalanowie i nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 9. Miło nam poinformować, że uczniowie s. Ines ze SP6 zajęli 1 i 5 miejsce i wyróżnienia w finale diecezjalnego konkursu Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć. Uczniowie p. Mariusza Konowrockiego z SP4 zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.

28 maja 2023, Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 1. Dzisiaj o godz. 19:oo w kościele św. Wincentego a’Paulo w Otwocku odbędzie się IX otwocki koncert pieśni maryjnych, w którym weźmie udział nasz chór parafialny „Cantores Reginae Poloniae”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 2. W środę na zakończenie nabożeństw majowych w święto Nawiedzenia NMP – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Szensztatu.
 3. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17:3o.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa czerwcowego – modlitwa o powołania. W piątek rano odwiedzimy chorych. Po Mszy porannej – nabożeństwo I-piątkowe, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16:3o. O godz. 17:oo dodatkowa Msza Św. dla dzieci. Po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa czerwcowego – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy porannej – nabożeństwo I-sobotnie.
 5. W piątek Szkoła Podstawowa nr 4 zaprasza wszystkich na festyn rodzinny w godz. 17:oo – 21:oo.
 6. Również w piątek o godz. 19:3o spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W sobotę o godz. 9:oo spotkanie dla kandydatów i młodszych ministrantów.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres spowiedzi wielkanocnej.
 9. Dziękujemy p. Jackowi Zgudka za pomoc w pracach przy plebani parafialnej.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: +Wanda Franciszka Zajączkowska pomódlmy się w jej intencji.

21 maja 2023, Wniebowstąpienie Pańskie
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną
 2. W sobotę – 28 maja o godz. 9:3o – spowiedź dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 19:3o zapraszamy na Mszę Św. Wigilii tej uroczystości i czuwanie z modlitwą uwielbienia. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego po nabożeństwie majowym.
 5. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św.
 6. Od wtorku do czwartku odbywać się będą egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o ósmoklasistach.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Janina Grędzińska i +Stanisława Pindara pomódlmy się w ich intencji

14 maja 2023, 6 Niedziela Wielkanocy
 1. We wtorek – 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 2. W sobotę – 20 maja o godz. 9:3o spowiedź dla dzieci komunijnych ze SP4 i Noblistów.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci ze SP4 na Mszy o godz. 9:30 przystąpią do I Komunii Świętej. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:30 odprawione będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy Św. o godz. 10:oo. Natomiast dzieci ze SP im. Noblistów Polskich przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy o godz. 11:30.
 4. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca – zgodnie z zapowiedzią taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej Parafii.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Halina Gajda i +Anna Trzpil pomódlmy się w ich intencji.

7 maja 2023, 5 Niedziela Wielkanocy
 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj na wszystkich Mszach towarzyszy nam trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po Mszach będzie można wspomóc zespół kupując ich płyty.
 4. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka jutro – 8 maja o godz. 19:oo w kancelarii.
 6. Również jutro o godz. 19:oo ks. Marcin i Wspólnota SNE zapraszają na Mszę Św. i wieczór uwielbienia.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o 19:3o w dolnym kościele.
 8. W sobotę 13 maja o godz. 18:oo Msza Św. i nabożeństwo fatimskie z procesją.
 9. Również w sobotę 13 maja o godz. 9:3o spowiedź dzieci i rodziców ze SP nr 6 przed I Komunią Świętą.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 9:3o dzieci ze SP nr 6 po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:3o sprawowane będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy o godz. 10:oo.
 11. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się panów do pomocy przy skręcaniu podestów na Boże Ciało i pań do dekoracji ołtarzy.
 12. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św. (Nie zawsze jest możliwość spowiedzi w czasie Mszy).
 13. Przypominamy, że przy ul. Wawerskiej 8 działa Jadłodzielnia, w której możemy zostawiać żywność, dzieląc się z potrzebującymi.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Mariola Elżbieta Skoczek i Anna Krystyna Filipiak pomódlmy się w ich intencji.

30 kwietnia 2023, 4 NIEDZIELA WIELKANOCY
 1. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 2. 3 maja obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to zarazem nasz odpust parafialny. Msze Św. sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo (Suma odpustowa z procesją), 18:oo i 20:oo. Nabożeństwo majowe tego dnia odprawione w ramach uroczystości odpustowych po Mszy o godz. 12:oo .
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa majowego – modlitwa o powołania. W piątek rano odwiedzimy chorych. Po Mszy porannej – nabożeństwo I-piątkowe, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16:3o. O godz. 17:oo dodatkowa Msza Św. dla dzieci. Po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa majowego – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy porannej – nabożeństwo I-sobotnie.
 4. Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów w sobotę 6 maja o godz. 9:oo.
 5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w poniedziałek 8 maja o godz. 19:oo w kancelarii.
 6. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się panów do pomocy przy skręcaniu podestów na Boże Ciało i pań do dekoracji ołtarzy.
 7. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św. (Nie zawsze jest możliwość spowiedzi w czasie Mszy).
 8. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i wstążek przy sztandarach podczas procesji na sumie odpustowej 3 maja. Prosimy aby dziewczynki były ubrane w białe sukienki lub na biało-granatowo, a chłopcy w strojach galowych. Zapraszamy panów do niesienia chorągwi.
 9. W niedzielę 7 maja na wszystkich Mszach towarzyszyć nam będzie trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po Mszach będzie można wspomóc zespół kupując ich płyty.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 11. Przypominamy, że przy ul. Wawerskiej 8 działa Jadłodzielnia, w której możemy zostawiać żywność, dzieląc się z potrzebującymi.
 12. W dniach 1-3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Alicja Władysława Pujer, pomódlmy się w jej intencji.

23 kwietnia 2023, 3 Niedziela Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczoną na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
 2. Jutro przypada przeniesiona z dzisiejszej 3 Niedzieli Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyjeżdża autokarowa pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zbiórka przed kościołem o 5:45.
 4. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, która w tym roku przypada 8 czerwca. Trasa tegorocznej procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy będzie przebiegała ulicami: Giżycką, Tysiąclecia, Rybną i Okrzei. W tym tygodniu chcielibyśmy wyznaczyć miejsca poszczególnych ołtarzy. Bardzo proszę mieszkańców tych ulic o ewentualne zgłaszanie swoich propozycji. Proszę również – i tu zwracam się już do wszystkich mieszkańców – zwłaszcza panów w sile wieku o zgłaszanie się do pomocy przy budowie ołtarzy, gdyż nie jest to łatwe zadanie. Pomocą będą służyli Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus. Panie zapraszam do dekoracji ołtarzy.
 5. Bardzo serdecznie i z całego serca dziękuję za ofiary jakie złożyliście tydzień temu na tacę inwestycyjną.
 6.  Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Bogdan Zagrodzki i +Wiesława Anna Grzegrzółka, pomódlmy się w ich intencji.

16 kwietnia 2023, 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 15:oo nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Za tydzień taca przeznaczona będzie dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 4. Dzisiaj o godz. 19:oo spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 5. W zakrystii można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę autokarową do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa. Wyjazd w sobotę 29 kwietnia.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Zbigniew Antoni Połog+Stanisława Witkowska, +Henryka Krystyna Rydzewska i +Henryk Buszkiewicz, pomódlmy się w ich intencji.