Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Ogłoszenia

4 czerwca 2023, 9 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zbiórka na działalność naszej parafialnej Caritas, w tym na obiady dla dzieci z naszej parafii odbędzie się w związku z tym za tydzień – 11 czerwca.
 2. Również dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Żywego Różańca.
 3. Jutro o godz. 19:oo ks. Marcin i wspólnota SNE zapraszają na Mszę Świętą i wieczór uwielbienia ze specjalnym błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy zatem aby przyjść ze swoimi pociechami.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo i 18:oo. Nie będzie Mszy o godz. 20:oo. Po Mszy o godz. 10:oo wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Prosimy o zgłaszanie się panów do niesienia chorągwi, a w środę po Mszy wieczornej spotkanie dla wszystkich którzy budują ołtarze i dla tych którzy zapisali się wcześniej do pomocy.
 5. Zbliżają się wakacje i związane z nimi wyjazdy, dlatego w ostatnią niedzielę roku szkolnego – 18 czerwca, po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie pojazdów.
 6. W niedzielę 2 lipca będzie miała nocleg w naszej parafii XXXIX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego z Warszawy do Miejsca Piastowego. Zwracamy się z prośbą o zapisywanie się w zakrystii rodzin, które mogłyby przyjąć do swoich domów młodzież na nocleg.
 7. W wakacje nie będzie Mszy niedzielnej o godz. 13:oo.
 8. Powoli ruszają prace z remontem kaplicy św. Maksymiliana. Chcemy aby kaplica adoracji była gotowa na 1 października kiedy to będziemy świętować 35 lecie konsekracji naszego kościoła. W niedziele 1 października kazania głosić będzie Gwardian klasztoru w Niepokalanowie i nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 9. Miło nam poinformować, że uczniowie s. Ines ze SP6 zajęli 1 i 5 miejsce i wyróżnienia w finale diecezjalnego konkursu Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć. Uczniowie p. Mariusza Konowrockiego z SP4 zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
28 maja 2023, Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 1. Dzisiaj o godz. 19:oo w kościele św. Wincentego a’Paulo w Otwocku odbędzie się IX otwocki koncert pieśni maryjnych, w którym weźmie udział nasz chór parafialny „Cantores Reginae Poloniae”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 2. W środę na zakończenie nabożeństw majowych w święto Nawiedzenia NMP – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Szensztatu.
 3. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17:3o.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa czerwcowego – modlitwa o powołania. W piątek rano odwiedzimy chorych. Po Mszy porannej – nabożeństwo I-piątkowe, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16:3o. O godz. 17:oo dodatkowa Msza Św. dla dzieci. Po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa czerwcowego – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy porannej – nabożeństwo I-sobotnie.
 5. W piątek Szkoła Podstawowa nr 4 zaprasza wszystkich na festyn rodzinny w godz. 17:oo – 21:oo.
 6. Również w piątek o godz. 19:3o spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W sobotę o godz. 9:oo spotkanie dla kandydatów i młodszych ministrantów.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres spowiedzi wielkanocnej.
 9. Dziękujemy p. Jackowi Zgudka za pomoc w pracach przy plebani parafialnej.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: +Wanda Franciszka Zajączkowska pomódlmy się w jej intencji.
21 maja 2023, Wniebowstąpienie Pańskie
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną
 2. W sobotę – 28 maja o godz. 9:3o – spowiedź dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 19:3o zapraszamy na Mszę Św. Wigilii tej uroczystości i czuwanie z modlitwą uwielbienia. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego po nabożeństwie majowym.
 5. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystępować w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św.
 6. Od wtorku do czwartku odbywać się będą egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o ósmoklasistach.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Janina Grędzińska i +Stanisława Pindara pomódlmy się w ich intencji
14 maja 2023, 6 Niedziela Wielkanocy
 1. We wtorek – 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 2. W sobotę – 20 maja o godz. 9:3o spowiedź dla dzieci komunijnych ze SP4 i Noblistów.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci ze SP4 na Mszy o godz. 9:30 przystąpią do I Komunii Świętej. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:30 odprawione będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy Św. o godz. 10:oo. Natomiast dzieci ze SP im. Noblistów Polskich przystąpią do I Komunii Świętej na Mszy o godz. 11:30.
 4. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca – zgodnie z zapowiedzią taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej Parafii.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Halina Gajda i +Anna Trzpil pomódlmy się w ich intencji.
7 maja 2023, 5 Niedziela Wielkanocy
 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 2. Dzisiaj o godz. 16:oo spotkanie Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj na wszystkich Mszach towarzyszy nam trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po Mszach będzie można wspomóc zespół kupując ich płyty.
 4. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka jutro – 8 maja o godz. 19:oo w kancelarii.
 6. Również jutro o godz. 19:oo ks. Marcin i Wspólnota SNE zapraszają na Mszę Św. i wieczór uwielbienia.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o 19:3o w dolnym kościele.
 8. W sobotę 13 maja o godz. 18:oo Msza Św. i nabożeństwo fatimskie z procesją.
 9. Również w sobotę 13 maja o godz. 9:3o spowiedź dzieci i rodziców ze SP nr 6 przed I Komunią Świętą.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 9:3o dzieci ze SP nr 6 po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Msze Św. o godz. 7:oo i 8:3o sprawowane będą w dolnym kościele. Nie będzie Mszy o godz. 10:oo.
 11. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się panów do pomocy przy skręcaniu podestów na Boże Ciało i pań do dekoracji ołtarzy.
 12. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św. (Nie zawsze jest możliwość spowiedzi w czasie Mszy).
 13. Przypominamy, że przy ul. Wawerskiej 8 działa Jadłodzielnia, w której możemy zostawiać żywność, dzieląc się z potrzebującymi.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: +Mariola Elżbieta Skoczek i Anna Krystyna Filipiak pomódlmy się w ich intencji.
30 kwietnia 2023, 4 NIEDZIELA WIELKANOCY
 1. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie na tradycyjne nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwo będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, natomiast w Niedziele o godz. 17:3o.
 2. 3 maja obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to zarazem nasz odpust parafialny. Msze Św. sprawowane będą o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo (Suma odpustowa z procesją), 18:oo i 20:oo. Nabożeństwo majowe tego dnia odprawione w ramach uroczystości odpustowych po Mszy o godz. 12:oo .
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa majowego – modlitwa o powołania. W piątek rano odwiedzimy chorych. Po Mszy porannej – nabożeństwo I-piątkowe, o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16:3o. O godz. 17:oo dodatkowa Msza Św. dla dzieci. Po Mszy wieczornej w czasie Nabożeństwa majowego – akt ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy porannej – nabożeństwo I-sobotnie.
 4. Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów w sobotę 6 maja o godz. 9:oo.
 5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w poniedziałek 8 maja o godz. 19:oo w kancelarii.
 6. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się panów do pomocy przy skręcaniu podestów na Boże Ciało i pań do dekoracji ołtarzy.
 7. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Św. (Nie zawsze jest możliwość spowiedzi w czasie Mszy).
 8. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i wstążek przy sztandarach podczas procesji na sumie odpustowej 3 maja. Prosimy aby dziewczynki były ubrane w białe sukienki lub na biało-granatowo, a chłopcy w strojach galowych. Zapraszamy panów do niesienia chorągwi.
 9. W niedzielę 7 maja na wszystkich Mszach towarzyszyć nam będzie trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Po Mszach będzie można wspomóc zespół kupując ich płyty.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na obiady dla dzieci i działalność naszej parafialnej Caritas.
 11. Przypominamy, że przy ul. Wawerskiej 8 działa Jadłodzielnia, w której możemy zostawiać żywność, dzieląc się z potrzebującymi.
 12. W dniach 1-3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Alicja Władysława Pujer, pomódlmy się w jej intencji.
23 kwietnia 2023, 3 Niedziela Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczoną na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
 2. Jutro przypada przeniesiona z dzisiejszej 3 Niedzieli Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyjeżdża autokarowa pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zbiórka przed kościołem o 5:45.
 4. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, która w tym roku przypada 8 czerwca. Trasa tegorocznej procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy będzie przebiegała ulicami: Giżycką, Tysiąclecia, Rybną i Okrzei. W tym tygodniu chcielibyśmy wyznaczyć miejsca poszczególnych ołtarzy. Bardzo proszę mieszkańców tych ulic o ewentualne zgłaszanie swoich propozycji. Proszę również – i tu zwracam się już do wszystkich mieszkańców – zwłaszcza panów w sile wieku o zgłaszanie się do pomocy przy budowie ołtarzy, gdyż nie jest to łatwe zadanie. Pomocą będą służyli Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus. Panie zapraszam do dekoracji ołtarzy.
 5. Bardzo serdecznie i z całego serca dziękuję za ofiary jakie złożyliście tydzień temu na tacę inwestycyjną.
 6.  Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Bogdan Zagrodzki i +Wiesława Anna Grzegrzółka, pomódlmy się w ich intencji.
16 kwietnia 2023, 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj o godz. 15:oo nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Za tydzień taca przeznaczona będzie dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 4. Dzisiaj o godz. 19:oo spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 5. W zakrystii można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę autokarową do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa. Wyjazd w sobotę 29 kwietnia.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Idziemy.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: +Zbigniew Antoni Połog+Stanisława Witkowska, +Henryka Krystyna Rydzewska i +Henryk Buszkiewicz, pomódlmy się w ich intencji.