Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Rok 2015

Pasterka 2015

Rekolekcje adwentowe

Od niedzieli 20.XII do wtorku 22.XII w naszej parafii  Ks. Grzegorz Chrapla ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny prowadził rekolekcje adwentowe. Dziękujemy Księdzu Grzegorzowi za wygłoszone do nas słowo…

Boże Narodzenie

„Dlaczego wielki Bóg uczynił siebie małym?
Abyśmy nie bali się Jego wielkości.
Co takiego jest w wielkości Boga, który kocha, czego mielibyśmy się bać?
To sposób w jaki nas kocha! Doskonały sposób w jaki nas kocha!”

Benedykt XVI

Jako duszpasterze parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku życzymy doświadczenia miłości Boga, która przezwycięży lęk, wlewa nadzieję, budzi do życia.

Radosnych, pogodnych, przeżytych w gronie rodziny Świąt Bożego Narodzenia

Roraty

Rorata to Msza święta odprawiana podczas adwentu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nazwa Roraty pochodzi od pierwszych słów pieśni towarzyszącej rozpoczęciu tej mszy „Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry” po łacinie. W naszej parafii o godz 6.45 od poniedziałku do soboty do Wigilii Bożego Narodzenia.

Sianko na stół wigilijny

Dzieci ze Scholi dziękują wszystkim, którzy złożyli ofiary za „Sianko na stół wigilijny”. Zostaną one przeznaczone na naszą pielgrzymkę. Wszystkim  Ofiarodawcom życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Dzieci z siostrą

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych wpisuje się powoli w tradycję parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mamy nadzieję, że stanie się dorocznym znakiem rozpoznawczym naszego kościoła.

Frekwencja, jak i w zeszłym roku, była wysoka, a pomysłowość przebrań najmłodszych uczestników zaskakiwała. Niektóre rodziny przebrane były solidarnie za różnych świętych i ten widok napawał serca największą radością.

W trakcje konkursów wiedzy o patronach i także innych świętych można było przekonać się o niezwykłej wiedzy i pomysłowości, ale także fantazji dzieci. Znakomita wiedza w quizach nagradzana była miłymi upominkami dzięki otwartemu sercu organizatorów oraz hojnej pomocy Państwa Niemczyk i józefowskiej księgarni „Zaczytanie”.

Naszym kochanym uczestnikom sił dodawały smakołyki dostarczone przez piekarnię „Wanda” oraz samych rodziców. Nie można tutaj nie wspomnieć o ogromnej pomocy cateringowej Państwa Tyzo i Wojtkowiak.

Radość towarzyszyła wszystkim zabawom – tańcom, konkursom, rysowaniu, śpiewom. Pełne energii – siostry Ines i Marta – przygotowały układy taneczne, które nawet dla niedoświadczonych tancerzy były do opanowania i chwalenia Boga także w tej formie.

Prawie na zakończenie, dzięki inscenizacji przygotowanej przez Państwa Styczeń, poznaliśmy historię Mojżesza, którego błogosławieństwo dodawało Izraelowi sił w walce przeciw Amalekitom. Podobnie jak w historycznym boju, Izrael wziął górę nad przeciwnikami, alleluja!

W ramach inicjatywy Balu Wszystkich Świętych młodzież naszej parafii uczestniczyła w sobotnim seansie filmowym.

Film „Niespełniony plan” w sposób subtelny dotyka ważnych tematów, takich jak aborcja, wybaczenie, Boży plan na życie człowieka. Świetna fabuła pomaga wejść w historię konkretnej rodziny i pomaga wyciągnąć wnioski z wydarzeń bohaterów. Młodzież była poruszona nieoczekiwanym zakończeniem filmu, a kiedy po jego zakończeniu padła liczba dokonywanych aborcji w Ameryce, po sali rozległy się głosy zdziwienia i poruszenia.

Magdalena i Tomasz Mazan

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny: Życie Pana Jezusa i Matki Bożej w Tajemnicach Różańca

Prace nagrodzone:
Wśród uczniów klas młodszych
Pierwsze miejsce:  Maria Ładno kl. III A
Drugie miejsce:  Fabian Walenda kl. II D
Trzecie miejsce:  Maja Bońkowska kl. III A

Wśród uczniów klas starszych
Pierwsze miejsce: Julia Mrozik kl. IV B
Drugie miejsce: Zofia Kozłowska kl. V B
Trzecie miejsce: Piotr Kłósek kl. V B

Wyróżnienie otrzymały dwie najmłodsze uczestniczki konkursu:
Aneta Alinach kl. O B
Antonina Litwiniak kl. I A

Sacrosong 2015

Sacrosong koncert laureatów

7 czerwca 2015, odbyło się wręczenie nagród oraz koncert laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej Sacrosong.

Laureaci Sacrosong 2015

Chóry:

  1. Ex equo:

Chór Archikatedralny, Warszawa,

Chór Con Fuoco z par. św. Józefa Opiekuna Pracy, Warszawa-Józefosław

  • Chór Schola Cantorum Maximilianum z par. św. Maksymiliana Kolbego, Błota
  • Chór Kraj Rodzinny z Baranowicz, Białoruś

Zespoły:

  1. Trio FIORI z par. św. Franciszka z Asyżu, Warszawa
  2. Zespół Gaudentes z par. Zesłania Ducha Świętego, Ząbki
  3. Ex equo:

Cantus Cordis z Mińska, Białoruś

Zespół FLYMAY z Ząbek

Wyróżnienie za artyzm akustyczny i wizualny dla zespołu Turgielanki – Litwa

Schole:

  1. Schola Ziarenka Misyjne z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Świder
  2. Schola Dziecięca z par. Zesłania Ducha Św., Ząbki
  3. Schola z par. Św. Mateusza, Dawidy Bankowe

Wyróżnienie dla Scholi Dzieci Boże za piosenkę „Matko Boża” z par. MB Częstochowskiej, Józefów

Więcej informacji na stronie www.sacrosongdwp.pl

Turgielanka 2015

Promocja płyty ks. Jana Śmigasiewicza

12 października 2014 r. o godz. 1900 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kościele pw. Matki  Bożej Królowej Polski w Otwocku-Kresy odbył się koncert promujący autorska płytę Cd proboszcza księdza Jana Śmigasiewicza. Przy licznie zgromadzonej rzeszy wiernych i gości wystąpili: dziecięca Schola Kresy, zespół Faustynki i chóry Con Fuoco oraz Cantores Reginae Poloniae. Wykonali oni 10 utworów. Partie solowe wykonali: Ciok Weronika, Curotti Piotr, Kalicka Iwona, Kozera Dominik i Wojda Andrzej. Gościnnie wystąpił Jacek Drozd, zasilając głosy męskie, basy.

Świątynia, odpowiednio dobrane dodatkowe światło dobre nagłośnienie, aparycja muzyków i śpiewających sprawiły, że koncert stał się religijnym i artystycznym widowiskiem. Zgromadzona publiczność nagrodziła występujących gorącymi oklaskami, a autorowi piosenek dzieci, młodzież i dorośli złożyli słowa podziękowania i wręczyli kwiaty. Z zaproszonych gości do zgromadzonych przemówili: prezydent miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, profesor ks. Hieronim Chamski-nauczyciel ks. Jana oraz przyjaciel z lat seminaryjnych ks. Franciszek Kuć.