Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Rok 2017

Boże Narodzenie 2017

A w naszej parafii tak świętujemy Boże Narodzenie! Serdecznie dziękujemy p. Reginie Oskrobie za piękne i pyszne torty urodzinowe. Szkole Muzycznej Nr 1 w Otwocku oraz scholi dziecięcej Kresy za ubogacenie liturgiczne Mszy świętej. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt!

Pasterka 2017

Bóg się rodzi, noc truchleje…

Wigilia 2017

W niedzielę 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia dzieci uczestniczące we Mszy św. o godz. 11.30 miały niespodziewanego gościa…

Opłatek

Roraty 2017

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach, codziennie o 6.45.  W sposób szczególny zapraszamy dzieci.

Dziś 6 grudnia, najmłodsi parafianie uczestniczący we Mszy Św. ku czci NMP spotkali św. Mikołaja, a na zakończenie zostali poczęstowani gorącym kakao i świeżutkimi bułeczkami.

Pielgrzymka do Warszawy

W sobotę 25 listopada 2017 roku o godz. 9.00 wyruszyliśmy w parafialna pielgrzymkę do Warszawy. Rozpoczęła się od Mszy Św. w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Następnie zwiedziliśmy Muzeum poświęcone błogosławionemu Ks. Jerzemu Popiełuszce oraz górny kościół. Potem ruszyliśmy do Wilanowa, gdzie zwiedziliśmy Świątynię Opatrzności Bożej, Kolegiatę Św. Anny a na koniec Ogród Świateł. Serdecznie dziękujemy p. Erwinowi, naszemu parafianowi za zorganizowanie i świetne poprowadzenie pielgrzymki. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych wpisuje się powoli w tradycję parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mamy nadzieję, że stanie się dorocznym znakiem rozpoznawczym naszego kościoła.

Frekwencja, jak i w zeszłym roku, była wysoka, a pomysłowość przebrań najmłodszych uczestników zaskakiwała. Niektóre rodziny przebrane były solidarnie za różnych świętych i ten widok napawał serca największą radością.

W trakcje konkursów wiedzy o patronach i także innych świętych można było przekonać się o niezwykłej wiedzy i pomysłowości, ale także fantazji dzieci. Znakomita wiedza w quizach nagradzana była miłymi upominkami dzięki otwartemu sercu organizatorów oraz hojnej pomocy Państwa Niemczyk i józefowskiej księgarni „Zaczytanie”.

Naszym kochanym uczestnikom sił dodawały smakołyki dostarczone przez piekarnię „Wanda” oraz samych rodziców. Nie można tutaj nie wspomnieć o ogromnej pomocy cateringowej Państwa Tyzo i Wojtkowiak.

Radość towarzyszyła wszystkim zabawom – tańcom, konkursom, rysowaniu, śpiewom. Pełne energii – siostry Ines i Marta – przygotowały układy taneczne, które nawet dla niedoświadczonych tancerzy były do opanowania i chwalenia Boga także w tej formie.

Prawie na zakończenie, dzięki inscenizacji przygotowanej przez Państwa Styczeń, poznaliśmy historię Mojżesza, którego błogosławieństwo dodawało Izraelowi sił w walce przeciw Amalekitom. Podobnie jak w historycznym boju, Izrael wziął górę nad przeciwnikami, alleluja!

W ramach inicjatywy Balu Wszystkich Świętych młodzież naszej parafii uczestniczyła w sobotnim seansie filmowym.

Film „Niespełniony plan” w sposób subtelny dotyka ważnych tematów, takich jak aborcja, wybaczenie, Boży plan na życie człowieka. Świetna fabuła pomaga wejść w historię konkretnej rodziny i pomaga wyciągnąć wnioski z wydarzeń bohaterów. Młodzież była poruszona nieoczekiwanym zakończeniem filmu, a kiedy po jego zakończeniu padła liczba dokonywanych aborcji w Ameryce, po sali rozległy się głosy zdziwienia i poruszenia.

Magdalena i Tomasz Mazan

Schola Kresy

Mój przyjaciel Anioł Stróż

Dziś na Mszy Św. o godz. 11.30 został rozstrzygnięty konkurs na pracę plastyczną „Mój przyjaciel Anioł Stróż”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Poświęcenie kapliczki

8 października 2017 roku o godz. 15.00 została poświęcona kapliczka przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Generalskiej w Otwocku. Kapliczka upamiętnia tragiczne wydarzenia z 25 stycznia 1998 roku, kiedy trzech młodych ludzi zginęło w wypadku samochodowych w Józefowie. Fundatorami kapliczki są Sabina i Wiesław Rylscy, rodzice jednej z ofiar tragicznego zdarzenia – Przemysława Rylskiego. Więcej informacji o Przemku można przeczytać w książce p. Sabiny Rylskiej pt.: „Mój Najdroższy Jedyny Syn” wydanej przez Centrum Krajowe Ruchu Szensztackiego w Otwocku.

Różaniec do granic

W I sobotę miesiąca – 7 października – Wspomnienie NMP Różańcowej grupa naszych parafian wyjechała na Pielgrzymkę „Różaniec do granic”. Odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.

50 lat Profesji Zakonnej

W sobotę, 30 września 2017 roku o godzinie 11.30 została odprawiona Msza Św. w intencji S.M. Concilii Mróz ze Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek) jako dar wdzięczności za 50 lat Profesji Zakonnej. Siostrze Concilii życzymy wielu Łask Bożych, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.

Pielgrzymka na Podhale i Spisz

Fotorelacja z pielgrzymki grupy naszych parafian z ks. Mariuszem na Podhale i do Spisza.