Rok 2022

Droga krzyżowa ulicami 2022

W piątek 8 kwietnia 2022 roku uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.

10 kwietnia – Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022 roku obchodzimy Niedzielę Palmową. Liturgia Niedzieli Palmowej jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Dziś również jest 12 rocznica katastrofy smoleńskiej. O godz. 10.00 w naszym kościele w ich intencji została odprawiona Msza św. Po niej złożono kwiaty w miejscu ich pamięci znajdującego się na terenie kościelnym.

Uroczystości odpustowe 3 Maja 2022

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów uroczystości odpustowych w naszej parafii.

Nabożeństwo majowe

Mieszkańcy ul. Górki i Górczewskiej codziennie spotykają się na nabożeństwie majowym o godz. 17.30. W naszym kościele, odprawiane jest Nabożeństwo Majowe – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

Jak co roku, ostatniego dnia maja, po nabożeństwie majowym z naszej parafii wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Św. Józef posłany przez Boga do pomocy

Z radością informujemy, że w Diecezjalnym Konkursie dla szkół podstawowych „Św. Józef posłany przez Boga do pomocy” uczniowie naszych szkół nr 4 i 6 na pięć miejsc nagrodzonych zajęły miejsce 1, 3 oraz 4 o liczne wyróżnienia. W ubiegły piątek z rąk księdza biskupa Romualda Kamińskiego otrzymały swoje nagrody, a byli to: Ida Fotek, Marta Ruszkowska, Józef Góźdź, Nina Siennicka, Zuzanna Świecak, Lena Kamińska oraz Antonii Przysowa. Dzieciom oraz ich nauczycielom s. Ines i panu Mariuszowi serdecznie gratulujemy.

I miejsce – Ida Fotek

III miejsce – Marta Ruszkowska

IV miejsce – Józef Góźdź

wyróżnienia: Zuzanna Świecak, Lena Kamińska, Nina Siennicka, Antoni Przysowa

Wszystkich prac z diecezji było ponad 150 nasza parafia zdobyła prawie wszystkie nagrodzone miejsca, oraz bardzo liczne wyróżnienia. Ksiądz Biskup sam na to zwrócił uwagę.

Boże Ciało 2022

Imieniny ks. proboszcza

Czcigodny Księże Proboszczu,

w dniu Twoich imienin pragniemy złożyć Ci serdeczne życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Niech Jezus Chrystus nieustannie obdarza Cię wszelkimi łaskami, wzmacnia Twoje powołanie i daje siły w prowadzeniu parafii. Oby poczucie satysfakcji z pełnionej posługi kapłańskiej nigdy Cię nie opuszczało, a działania duszpasterskie przynosiły obfite owoce. Wielu radosnych chwil, pozytywnego nastawienia i stałego podążania drogą Bożą ku świętości życzą parafianie.

Pasterka 2022